ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty20/11/2018, 01:39

ХК 416А7/Г95
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 1D90D1A1-E99A-4C2D-9610-B8E344182FCA
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 3E28129F-2F9E-4B36-89D4-DCFF20ECDCEB
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 2018-03-07-13.55.30

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty16/12/2018, 16:26

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 WLdJm3w

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 WAasGIr

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty24/2/2019, 21:50

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 OubHQjz

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty25/2/2019, 01:27

Алвар од истата фотосесија на сликите јас што ги имам ставено.А7/Г95 за мене е совршенство нешо најдобро направено од човечка рака во последните 20 години. Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty25/2/2019, 01:55

Prasaj nekoj visoko obucen pripadnik na nasite bezbednostni sili, ke ti kaze M70 ne menuva za nisto Laughing

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty25/2/2019, 02:45

MISFIT напиша:
Prasaj nekoj visoko obucen pripadnik na nasite bezbednostni sili, ke ti kaze M70 ne menuva za nisto Laughing
Другар батали ги тие стари југословенски стериотипи. Very Happy
Не за џабе 416-та е најкористената пушка во специјалните единици во цел свет.Тоа ти е факт кој многу зборува.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty25/2/2019, 08:45

Shala beshe ziveli

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty25/2/2019, 14:33

MISFIT напиша:
Shala beshe ziveli
Laughing Laughing ziveli

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty12/3/2019, 22:32

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Rncmw6F
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 YOSyx6W

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Motorola

Motorola

Број на мислења : 64

Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty13/3/2019, 22:59

G36 vo nova shkolka.... no seriozno skoro site evropski proizvoditeli go koristat istiot mehanizam razlikata e samo kako se pricvrstuva cevkata. FN SCAR CZ scorpion g36 se gore dole isti pushki mehanicki isto ke bide i za hk 433 shto po moe mislene polskata izvedba bi bila podobra poradi toa shto ke imash opcija da smenish leva strana so desna i obratno. edno same ne mi e jasno zoshto rackata ja pravat da ne se dvizi... Zar ke treba luge da go mavaat od zemja avtomatot ako se zaglavi kako so m4 i m 16 .

Sent from Topic'it App
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36   Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36 - Page 36 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Heckler & Koch Автоматски пушки 416, 417, G28, M27 IAR, G36
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: