ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Новитети

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Новитети   21/5/2012, 15:30

Случајност или нешто друго: Кинескиот стелт авион Ј-20 многу личи на американскиот F-22

Летајќи над Ченгду во југоисточна Кина, најновиот кинески стелт авион J-20 Might Dragon е доказ за напредокот на кинеска воена технологија.Но, презентацијата на авионот воедно е и предупредување до САД чиј што пак водечки ловец F-22 Raptor има сериозни проблеми со системот за кислород кој полека ги труел пилотите.

Многумина кои виделе фотографии од црниот авион тврдат дека кинезите го развиле својот ловец со помош на украдени руски и американски планови, тврдење кое раководството во Пекинг силно го демантира.Сепак постојат шпекулации дека поранешен инжињер кој работел на американскиот В2 стелт бомбардер на Кинезите им продал знаење и планови и дека Србите им продале делови од соборениот F-117 Nighthawk во 1999 година. Брзината со која НР Кина разви технолошки напреден стелт авион пак само ги подгрева шпекулациите. Ние нема да коментираме и ќе оставиме самите да процените од фотографиите.

http://brkajrabota.mk/tehnologija/dizajn/15702-slucajnost-ili-nesto-drugo-kineskio-j20-mnogu-lici-na-amerkanskiot-f-22#comments

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   21/5/2012, 21:50

Баш не личи али ај... Laughing Laughing Laughing .. со оглед на изворот ништо чудно. Незнам што се фаќаат за некои теми за кои појма немаат. Ко јас да зборувам за Спејс Шатл..
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Новитети   3/7/2012, 18:49

affraid Very Happy AHahahahhaahhahaha

Вратете се на почетокот Go down
Subzero

avatar

Број на мислења : 213

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   3/7/2012, 19:20

Другар не разбирам каква врска има ова на видеото со темава, зашто гледам зборат на бразилски а и бразилското знаме
е закачено на јарболот.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Новитети   3/7/2012, 19:39

Subzero напиша:
Другар не разбирам каква врска има ова на видеото со темава, зашто гледам зборат на бразилски а и бразилското знаме
е закачено на јарболот.

Па немав на друго место каде да го поставам ова затоа го ставив тука, а инетресно е да се погледне, примети ли зашто? Пишува на видеото
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

avatar

Број на мислења : 213

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   10/8/2012, 13:44

HolyTemple напиша:
Subzero напиша:
Другар не разбирам каква врска има ова на видеото со темава, зашто гледам зборат на бразилски а и бразилското знаме
е закачено на јарболот.

Па немав на друго место каде да го поставам ова затоа го ставив тука, а инетресно е да се погледне, примети ли зашто? Пишува на видеото

Не не приметив. Шо се дешава?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Новитети   10/8/2012, 13:59

Subzero напиша:
HolyTemple напиша:
Subzero напиша:
Другар не разбирам каква врска има ова на видеото со темава, зашто гледам зборат на бразилски а и бразилското знаме
е закачено на јарболот.

Па немав на друго место каде да го поставам ова затоа го ставив тука, а инетресно е да се погледне, примети ли зашто? Пишува на видеото

Не не приметив. Шо се дешава?

Испукаа стаклата кога помина авионнот.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   31/8/2012, 17:36

Кој е убавецов.

Вратете се на почетокот Go down
Subzero

avatar

Број на мислења : 213

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   10/9/2012, 11:43Вратете се на почетокот Go down
Subzero

avatar

Број на мислења : 213

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   10/9/2012, 11:44

Супер Галеб и Орел чије производство се? Знае некој?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Новитети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Новитети
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Воени воздухопловства-
Отиди до: