ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Новитети

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   10/9/2012, 13:22

Subzero напиша:
Супер Галеб и Орел чије производство се? Знае некој?

Југословенско...беа произведувани во фабрикат СОКО... http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A4%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%BE

Вратете се на почетокот Go down
Subzero

avatar

Број на мислења : 213

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   11/9/2012, 11:35

Momak od Gjorce напиша:
Subzero напиша:
Супер Галеб и Орел чије производство се? Знае некој?

Југословенско...беа произведувани во фабрикат СОКО... http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A4%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%BEКако што претпоставував. Ок, Фала.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   29/9/2012, 19:31

Браво за Србите
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   29/9/2012, 21:15

Што е ова?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   29/9/2012, 23:41

Frogfoot напиша:
Што е ова?

Forward Looking Infra Red....FLIR camera
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   13/10/2012, 19:16

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   13/10/2012, 19:18

Зоран напиша:
Frogfoot напиша:
Што е ова?

Forward Looking Infra Red....FLIR camera
Грешка брат дигитална камера .
@ Alvar го постави и линкот за Производителот.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3704

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   14/10/2012, 12:11

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8283

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   26/11/2012, 01:06

Успешно тестирање на новиот кинески носач на авион со J-15.
http://news.xinhuanet.com/english/china/2012-11/25/c_123998057.htm

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8283

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   26/11/2012, 01:06


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Новитети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Новитети
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Воени воздухопловства-
Отиди до: