ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Новитети

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   6/10/2014, 19:45

Во ЦОП - Центар за обука на пилоти, не се потребни врски, односно може секој да аплицира, и ако е физички, психички, интелектуално спремен има шанси да ја започне селекцијата! Не пишувајте такви работи ако немате информации!!!

Македонија имаше Су-25, а не Су-24.

Прати ги конкурсите по ТВ, многу детално и убаво е се објаснето.
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

avatar

Број на мислења : 122

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   6/10/2014, 20:05

mislev za mvr i arm trebat vrski ehhehehe Smile ne kazuvam za COP i koga ke ima priemen za tamu D ?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   6/10/2014, 20:43

А прво читајте убаво што пишале после цитирајте.

Реков дека немаме ние академија/факултет стриктно за пилоти па да требаат врски и оценки за да се влезе,затоа што дечкото тоа и прашуваше,да учи за пилот,а конкурс е друго,одиш,се пријавуваш,ако исполнуваш норми,одиш на обука,ако те бива ќе научиш ако не те праќаат дома,ако завршиш обуката си пилот на АРМ/МВР зависно од тоа од кого е конкурсот.
Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 51

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   7/10/2014, 06:46Имавме су-24 но од 2001 не се летани а и немаат ниту дозвола,а ниту пари за да летаат,скапуваат на аеродром.Има школа за пилоти,но таму за да се влезе треба да се пројде конкурс во АРМ/МВР,значи не е тоа факултет,академија па кој има оцени и врски да се запише.Најверојатно приближно до тоа ќе најдеш на воена академија.[/quote]
nemam ocenki dobri ni pa vrski a isto taka vo mvr i arm ne trebaat vrski do negde isto e Very Happy[/quote]
Nemavne Su24,tuku Su25,tri ednosedi i eden dvosed.Tie ne se vo klasata na F18,(lovci/bombarderi)tuku jurisnici.


(
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   7/10/2014, 12:21

JKD напиша:
А прво читајте убаво што пишале после цитирајте.

Реков дека немаме ние академија/факултет стриктно за пилоти па да требаат врски и оценки за да се влезе,затоа што дечкото тоа и прашуваше,да учи за пилот,а конкурс е друго,одиш,се пријавуваш,ако исполнуваш норми,одиш на обука,ако те бива ќе научиш ако не те праќаат дома,ако завршиш обуката си пилот на АРМ/МВР зависно од тоа од кого е конкурсот.

За жал,ти требаат дебели врски како за се друго во државава,не може обичен смртник да биде пилот
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   7/10/2014, 16:59

Тоа е веќе друга тема,ама јас убаво му кажав само не прочитал убаво членот.
Вратете се на почетокот Go down
assasian

avatar

Број на мислења : 304

ПишувањеПредмет: Re: Новитети   7/10/2014, 21:05

Уште не сваќате дека за секоја ебана позиција во државава треба врски , да треба и за пилот , треба за конкусите за полицаец ,треба за во АРМ без врски војник не бидува или полицаец

_________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Новитети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Новитети
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Воени воздухопловства-
Отиди до: