ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сретства за Против Оклопна борба

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty8/5/2012, 20:02

Пробојност на хомоген челик

Zolja - 300
Osa - 400
Stršljen - 800

Shmelj:
3M6 - 300

Maljutka:
9M14/9M14M - 400
9M14P - 460
9M14P1 - 520

Fagot:
9M111 - 400
9M111M - 460
9M111-2 - 560

Konkurs:
9M113 - 560
9M113M - 800 iza aktivnog oklopa prve generacije

Shturm/Ataka:
9M114 - 560
9M120 - 800 iza aktivnog oklopa prve generacije

9M115 Metis 550
9M131 Metis-M 900 iza aktivnog oklopa prve generacije
9M17 Falanga 480
9M17M Falanga-M 560
9M17P Fleyta 560
9M124 Vikhr 1000 iza aktivnog oklopa (ne kaze koje generacije)
9M123 Krizantema 1000 iza aktivnog oklopa (ne kaze koje generacije)
9M113 Konkurs 560
9M113M Konkurs-M 800
9M133 Kornet 1000 iza aktivnog oklopa (ne kaze koje generacije)

Tenkovske:
3M7 Drakon 500
9M112 Kobra 550
9M128 Agona 750
9M116 Sheksna 560
9M117 Bastion 560
9M117-2 Arkan 750 iza aktivnog oklopa (ne kaze koje generacije)
9M119/9M119M 750
9M119M1 850 iza aktivnog oklopa (ne kaze koje generacije)


Последната промена е направена од Frogfoot на 16/6/2012, 21:29. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty17/5/2012, 18:33

Сретства за Против Оклопна борба 2705_267447582_rpg26%20-%20%D0%90%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%8C%20%E2%80%94%2072%2C5-%D0%BC%D0%BC%20%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F%20%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%A0%D0%9F%D0%93-26%20%286%D0%9319%29

RPG-26
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty17/5/2012, 18:34

За RPG-32
Сретства за Против Оклопна борба 65870_60783807_laad3
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty27/5/2012, 21:22

ако не можиш да го погодиш во телото тогаш секогаш годи го во гасениците, онеспособен тенк е исто како уништен тенк [b]
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty28/5/2012, 18:09

kocov напиша:
ако не можиш да го погодиш во телото тогаш секогаш годи го во гасениците, онеспособен тенк е исто како уништен тенк [b]

Kochov ova gi sotre merkavite!
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty28/5/2012, 21:03

merkvata imaa eden oklop od tecnost koj pri sudir na kumultavien mlaz se ja zema celata toplina na mlazot i se pravi vo edna
cvrsta materija, ama izlgleda ne se pokaza najdobro, i ne treba da se zaboravi deka terenot na liban e isto kako vo makeodnija
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty28/5/2012, 21:58

kocov напиша:
merkvata imaa eden oklop od tecnost koj pri sudir na kumultavien mlaz se ja zema celata toplina na mlazot i se pravi vo edna
cvrsta materija, ama izlgleda ne se pokaza najdobro, i ne treba da se zaboravi deka terenot na liban e isto kako vo makeodnija

Душа дава за заседи!
Сачекуша!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty15/6/2012, 17:46

Сретства за Против Оклопна борба 21it1

Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty16/6/2012, 15:15

ПанцерФауст

гадна напрва , мн русинки направи вдовици.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty22/6/2012, 15:42

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сретства за Против Оклопна борба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сретства за Против Оклопна борба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 16Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: