ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty19/5/2016, 20:57

Руси...

Russian Fires Mortar Round With RPG Launcher
https://www.funker530.com/russian-fires-mortar-round-rpg-launcher/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty23/6/2016, 23:24Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty18/7/2016, 14:57

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty3/8/2016, 12:56Ако ги имаме сеуште лансерите во резерва, можеби треба да се набави (мисловна именка секако, но ради муабет vojnik vesel ) одредена количина на проектили.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty3/8/2016, 13:29

Мислам дека истекоа ресурсите на ракетите

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Zi4LzOd

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 En2O2j4

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 HiTCKTc
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty2/9/2016, 14:30

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty9/9/2016, 20:26

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 HPUypDH
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Zfr14Jc
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 1jpVvbO

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty9/9/2016, 21:11

Momak od Gjorce напиша:
Мислам дека истекоа ресурсите на ракетите

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Zi4LzOd

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 En2O2j4

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 HiTCKTc

Vo sirija se iznaratuvaa so vakvi so pominat resurs!!!!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty9/9/2016, 21:20

Ма бркаат работа и со поминат ресурс. Нек ни дадат едно 1000 комада, па макар биле и со 10-15 години истечен рок. Twisted Evil

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty9/9/2016, 21:37

Alvar напиша:
Ма бркаат работа и со поминат ресурс. Нек ни дадат едно 1000 комада, па макар биле и со 10-15 години истечен рок. Twisted Evil

De skoja vtora da okine kar sme QQ ok

aj ti si lezhat u nekoj sklad.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)   Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...) - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Рачни ПО ракетни фрлачи (RPG, Zolja, AT-4...)
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: