ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сретства за Против Оклопна борба

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty9/9/2012, 23:17

Carl-Gustav фрлачот е закон! Голем дијапазон на муниција за секаква намена.
Ќе му дојде како РПГ-7 за богати земји. Smile

http://www.saabgroup.com/land/weapon-systems/support-weapons/carl_gustaf_m3_weapon_system/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty26/9/2012, 22:46
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty28/9/2012, 16:37

Alvar напиша:
Carl-Gustav фрлачот е закон! Голем дијапазон на муниција за секаква намена.
Ќе му дојде како РПГ-7 за богати земји. Smile

http://www.saabgroup.com/land/weapon-systems/support-weapons/carl_gustaf_m3_weapon_system/

карл густав не ракетен фрлач туку се води како бесповлечно оружје од 80 и нешто милиметри
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty28/9/2012, 16:49

Така е Кочов. Спаѓа во групата на безповлечни оружје. 84мм е патем.
Американците се презадоволни од учинокот на бојното поле, па минатата недела нарачаа уште од истиов. Се чини касно го открија.
http://blogs.ottawacitizen.com/2012/09/26/u-s-army-buys-additional-carl-gustaf-weapon-systems/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty28/9/2012, 23:09

Alvar напиша:
Така е Кочов. Спаѓа во групата на безповлечни оружје. 84мм е патем.
Американците се презадоволни од учинокот на бојното поле, па минатата недела нарачаа уште од истиов. Се чини касно го открија.
http://blogs.ottawacitizen.com/2012/09/26/u-s-army-buys-additional-carl-gustaf-weapon-systems/

Kaj нас ваков нешто беше БТ м-79 82мм кој тежеше само 20 до 32 кг како што паматам ама можи и да излажам, оти од дамна и јас не памтам
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty28/9/2012, 23:16

kocov напиша:
Alvar напиша:
Така е Кочов. Спаѓа во групата на безповлечни оружје. 84мм е патем.
Американците се презадоволни од учинокот на бојното поле, па минатата недела нарачаа уште од истиов. Се чини касно го открија.
http://blogs.ottawacitizen.com/2012/09/26/u-s-army-buys-additional-carl-gustaf-weapon-systems/

Kaj нас ваков нешто беше БТ м-79 82мм кој тежеше само 20 до 32 кг како што паматам ама можи и да излажам, оти од дамна и јас не памтам

Зоља И ОСА и тие се безповлечни , како и кај сите други кои го користат принципот на акција -реакција ( ах пуст Њутн)
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty29/9/2012, 00:34

Зоран напиша:
kocov напиша:
Alvar напиша:
Така е Кочов. Спаѓа во групата на безповлечни оружје. 84мм е патем.
Американците се презадоволни од учинокот на бојното поле, па минатата недела нарачаа уште од истиов. Се чини касно го открија.
http://blogs.ottawacitizen.com/2012/09/26/u-s-army-buys-additional-carl-gustaf-weapon-systems/

Kaj нас ваков нешто беше БТ м-79 82мм кој тежеше само 20 до 32 кг како што паматам ама можи и да излажам, оти од дамна и јас не памтам

Зоља И ОСА и тие се безповлечни , како и кај сите други кои го користат принципот на акција -реакција ( ах пуст Њутн)

Добро спајгат во таа група на орудија само разликата е тоа што золјат и осата користат ракетно зрно додека бесповлечниот топ и ракетно и топвско полнење во чаура
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty11/10/2012, 16:13Како да лансирате 40,000$ во земја. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty11/10/2012, 16:14

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 ZON8A

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty11/10/2012, 18:52

E.B.R so javelin NICE...
abe najjaki sme, u policija! jupii
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сретства за Против Оклопна борба
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: