ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сретства за Против Оклопна борба

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинСретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 15:43

http://www.eurokompozit.com.mk/

Они го произведуваат телото на овие ракети и им го продаваат на Слобода Чачак од Србија кои си го прават како сопствен производ.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 15:55

Значи проектилите не ги произведуваат?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 16:16

Frogfoot напиша:
Значи проектилите не ги произведуваат?

Еурокомпозит ги изработува телата и механизмите а во Слобода ЧАЧАК се става гранатата и мислам дека си ги продаваат како нивни производ. Зборев со едни луѓе за ова.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 17:59

По систем 2 цевки за една комплет.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 18:26

Зоран напиша:
По систем 2 цевки за една комплет.

Зарем така прават Србиве?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 19:25

ЈНА шема!
Од тогаш останато правило.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 19:33

Зоран напиша:
ЈНА шема!
Од тогаш останато правило.

Штета треба да се промени, да го имаме ние целосно производството.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty2/7/2012, 20:32

HolyTemple напиша:
Зоран напиша:
ЈНА шема!
Од тогаш останато правило.

Штета треба да се промени, да го имаме ние целосно производството.
Да се усвои производство на набојно млазен мотор.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty16/8/2012, 15:57

Фино четиво за добриот стар РПГ-7.

RPG-7 Domination
http://www.tactical-life.com/online/exclusives/rpg-7-domination/?hp=exclusives_title

А вреди да се посети и оваа страна, доста фотки како од фрлачот така и од различната муниција.
http://militaryrussia.ru/blog/topic-437.html

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty9/9/2012, 22:39

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сретства за Против Оклопна борба   Сретства за Против Оклопна борба - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сретства за Против Оклопна борба
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 16Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: