ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 47  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   30/12/2015, 20:37

Ко со воздужна да пука,не мрда
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   26/1/2016, 20:59

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   8/2/2016, 22:28Oops. Ne!

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   9/2/2016, 01:19

Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   25/3/2016, 18:52

Најновата украинска булпап направија.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   6/4/2016, 23:05

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   6/4/2016, 23:22

Сабајле кога го читав списокот,немаше во списокот РПГ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   6/4/2016, 23:42

HMAS Darwin seizes large weapons cache
http://news.navy.gov.au/en/Mar2016/Operations/2744/HMAS-Darwin-seizes-large-weapons-cache.htm#.VwWChHpzhNg

Цитат :
After assessing the vessel to be stateless, 1989 AK-47 assault rifles, 100 rocket propelled grenade launchers, 49 PKM general purpose machine guns, 39 PKM spare barrels and 20 60mm mortar tubes were seized from the vessel that was headed towards the Somalia coast.


Добар улов имал бродов.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   7/4/2016, 14:04

Не го прочитав текстот,само за зирнав долната табела затоа Smile

http://www.janes.com/article/59290/us-navy-seizes-another-iranian-weapons-shipment-in-arabian-sea
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   7/4/2016, 14:25

Оваа е изгледа друга заплена, сликите погоре се од брод на Австралиската морнарица.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 42 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: