ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty15/7/2017, 19:34

53-та калаши. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty28/8/2017, 13:05


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty28/8/2017, 17:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty31/8/2017, 15:27

Пакет модернизација,како понуда од „оригиналниот“ производител...

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty16/10/2017, 11:46
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty31/10/2017, 16:01


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty13/1/2018, 18:38


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty10/2/2018, 20:16

Russia and Thailand ink deal on deliveries of Kalashnikov rifles
http://tass.com/defense/988595


Растурија со извоз на АК русиве.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty12/3/2018, 12:46


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty17/3/2018, 15:54
Ги спремаат за извоз во US. Мора да ги уништат и исецкаат за да бидат легални за увоз. Rolling Eyes

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 46 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 46 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: