ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 AIR POLICING

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty13/3/2013, 07:25

mozda kako prv cekor za AIR POLICING bi bil da nabavime jak 130 taka da tie mozat da se korista i za ucenje i za podrska na trupite. Ako ja sporedime nivnata cena od 20 milioni $ so tukano ili drugite turboprop poveke se isplakaat jakovite. Pa videte duri i izraelcite kupija mislam 40 samo italijanskata verzija so zapadni komponenti (motori , elektronika i se ostanato)
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty27/3/2013, 15:29

ова air policing мене (да не бидам вулгарен)ми личи на она дека не си способен да ја работиш жената па да го викниш комшијата да го прави тоа а ти да гледаш и плус да се радвиш на то. jupii
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty27/3/2013, 15:40

su50fighter напиша:
ова air policing мене (да не бидам вулгарен)ми личи на она дека не си способен да ја работиш жената па да го викниш комшијата да го прави тоа а ти да гледаш и плус да се радвиш на то. jupii

Epa ako vo semejno nasledstvo nemash .... takvo , taka e prashaj gi Slovencite i oni praat taka + plakat na Italjanite.

Su-50 ako ne tajna kolku godini imash?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty28/3/2013, 22:15

su50fighter напиша:
ова air policing мене (да не бидам вулгарен)ми личи на она дека не си способен да ја работиш жената па да го викниш комшијата да го прави тоа а ти да гледаш и плус да се радвиш на то. jupii
Баш така. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty25/4/2013, 04:43

да земевме уште 97-ата 12 Ф-5 од Турција ќе бевме на коњ што се вели и немаше пријателите од нато да ни ги земаат клучевите од авионите за да не дејствуваме Laughing ,а и турскиве Ф-5 мислам дека пред 10 години се сите модернизирани па за нас е најдобар избор,а може и против герила да се користи ко у Виетнам во сцената од Апокалипса Денес со напалм бомби или слично
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty25/4/2013, 12:48

Како се изјалови тогаш работата со Ф-5ките ме интересира..ако знае некој?
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty11/7/2013, 06:37

се мислев да не одговорам на Зоран ама тие се научени. Уште на времето без да им платат Босанците офицери од ЈНА(а и другите) го правеа тоа со словенките без да им платат овие (сега Словенците ни се пријатели ама без никакви задни намери ова). Така да сега ако им плаќаат на Италијаните .... ziveli scratch Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
dt71Број на мислења : 9

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty11/7/2013, 13:54

moe mislenje e deka treba sami da si nabavime avioni, a sto se odnesuva do F-5 avionite jas kolku sto se sekavam vo deveesetite turcija mislam deka sakase na makedonija da i podari 20 komada ama se pobunija ciganive od jug i znaete kakov bese odnosot na drugite vo toa vreme sprema makedonija pa taka nisto ne ispadna od rabotata.
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty11/7/2013, 14:21

Vrska nema...voopshto ne beshe radi nekakvo Grchko "protivenje" (vprochem nishto i ne rekoa togash, a i da rechea - Turcive demek kje gi poslushaa Rolling Eyes ) - tuku pred i nad se, dopisot od MORM do MORT deka po interna procenka - RM togash ne beshe vo mozhnost (bi rekol i sposobnost) finansiski da go izdrzhi teretot na nivnata operativna upotreba (i pokraj toa shto Turcite vetuvaa celosna pomosh vo tekovnoto odrzhuvanje i kondicioniot monitoring)...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty11/7/2013, 17:16

Кој нов авион е моментално најевтин а со кој може исклучиво да се чува воздушниот простор без да обавува додатни задачи како бомбардирање,воздушна пдршка и слично ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
AIR POLICING - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AIR POLICING   AIR POLICING - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
AIR POLICING
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: