Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воената Академија на АРМ - дискусија

Go down 
+21
JKD
kralimarko
assasian
IgorM
Legija91
BABUN
Smrtnikot
Vojnik122
Nikola32
KikoTE
Alvar
dzole
aleksandar talevski
beowulf
Momak od Gjorce
Profesionalec
Генерал
Зоран
SIG
Subzero
AlexGreat
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 39  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 18:34

Дружино толку од мојот обид да станам кадет питомец на ВА,за жал таткоми не е генерал а вујко ми не е политичар,ниту пак јас сум шиптар Very Happy ,лекарските прегледи ги поминав со најдобри резулатаи во групата од 15 души(по толку не делеја денеска имаше 50 души),но последната пречка од лекарскиот прегед како што ви е добро позната психичкиот тест кој мистериозно се паќа не успеав ниту пак јас да го помината,како што кажав не сум шиптар,а да бев ке го поминев,ке ми беше поставено едно просто математичко прашање колку е 2по2,и едно општо со кој држави граничи македонија и кој им се главните градови,ама како што знаете не сум,па добив 20 математички прашања,со делење,множење,корени,литри,метри кој се полагаат на матура,и усно се полагаат пред двајца психијатри кој ти поставуваат прашања во исто време и те препотуваат и блокираат за време од 2мин,не ми е јасно зашто на излагање таа ми рече пријависе пак догодина сега го знаеш тетстот,кога на некој како мене имаше тешки прашање,а некој ватерполисти и татини генералски синчиња сосема други прашања...ама тоа е глава горе утре е нов ден,сега се двоумам дали Полициска академија и доброволец....
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 18:51

Колку шипци имаше процентуално во групите... и колку од нив ги поминаа тестовите?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 18:52

Не можам да ти кажам за сите групи ама во таа ја што бев од 15 души беа 4ца,и сите нормално поминаа,и утре ке идат на физички проверки,по мој а гриба пресметка од 26 примени 11/12 ке бидат шипци...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10949

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 18:56

Да ти се посерам во државата скапана шиптарска. Evil or Very Mad 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:01

Тоа е брат ми иде да си гризнам од јајцево ама тоа е им се може...Се е тоа израчунато од напред 11 души ке бутнат шипци,По еден србин,ром,и босанец,и останатото наши...е од тоа останатото еден до двајца ке бутне заменик министерот,еден до двајца министерката за внатрешни,еден до двајца началникот,еден до двајца деканот,и останатот ке остане за другите генерали,се е тоа познато кој ке дибе дел од ВА уште пред да се поднесат документи...нека не ве чуди да министерката за на ВА...
Вратете се на почетокот Go down
Vojnik122




Број на мислења : 9

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:09

И јас паднав на психички тестови,прво ме прашуваат со кого граничи Македонија а другиот ме прашува од кај си,па кај е тоа,нешто делење,множење,па оваа другава ме прашува трето и на едно да застанеш ти автоматски си психички неспособен,а што е најголема иронија,има се на се за сите кандидати пример околу 20,30 прашања од физика,математика,географија и по некое психолошко прашање исто однапред смислено и други не прашуваат и иронијата е сега што овие двајца(машко и женско беа) пред тебе се ОООООГРОМНИ математичари,физичари и географичари САМО ЗАТОА ШТО те прашуваат прашања на кои однапред го знаат и пред тоа го имаат смислено одговорот а да ги прашаш нешто ти од типот 476 поделено со 243 нема да им текне 2 дена или некое друго прашање...        како што кажав ете утре од какви офицери ќе очекуваме да не бранат... Smileкако што иде времето и со овие наши ПСИХОФИЗИЧКИ СУПЕР СПРЕМНИ ОФИЦЕРИ 2001ва ќе биде мила мајка за оваа нареднава војна Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:15

Тоа и мене ми е брат,би било многу по реално да тестот по псхиха биде на лист хартија,и да биде еден за сите значи ист,а не вака на тој кое ке му со опроштење прдне прашање тоа ке ти го постави,не е ич рално,(да истите бе и денес)...ама како што кажав за нас таму место нема кој ке биде дел од ВА се знае уште пред да се поднесат потребните докуметни,несакам да ви кажам што му кажа поранешниот командант на такоми денес...Shocked ...од тој момент стварно сватив дека се е за џабе...
Вратете се на почетокот Go down
Vojnik122




Број на мислења : 9

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:20

Знам ама тоа е,во мојата група вчера имаше дете што нема никаква врска со математика,ама затоа по некојa ЧУДНА ОКОЛНОСТ него му пишуваше ОДЛИЧЕН и пројде а друга што била првак по физика и математика на државно ниво не пројде,ИМАЛА ТРЕМА и девојчето падна.Што значи ако имаш врски и инвалид во количка да си ќе пројдеш,ако не,да си Никола Тесла или Ајнштајн ќе испаднеш сосема трето,патем мора за нешто да те оборат таму на психички а и 95% мислам дека сите паѓаат на психички затоа што ретко кој иде таму а да физички нешто не е способен Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:25

Полека полека чистат,и на крај ке се одберат “најдобрите“ помеѓу најдобрите...денес 11/12 бутнаа,и нормално само на псхихо тестот,од 50,што значи од тие денес што бевме 50 утре ке бидат 40,утре ке бутнат 10,подоцна ке ги бутнат сите...врти сучи дупе ти од позади...Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Vojnik122




Број на мислења : 9

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty21/8/2013, 19:34

Така е,плус завчера кога бев јас беше тотална неорганизираност,пола од тестовите јас со мојата група од 10 души ги бркавме сами,претпоставените ги зедоја тие нивните што треба да ги пикнат овие другиве групи сами трчаме по болници.Но тоа ти е,криво ми е што сите од нив што ќе влезат еден нема што ќе влезе заслужено.Нашава држава исполитизирана до граници на лудило..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 22 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воената Академија на АРМ - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 22 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Фото:Воената Академија низ историјата
» Тероризам - дискусија
» Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: