Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воената Академија на АРМ - дискусија

Go down 
+21
JKD
kralimarko
assasian
IgorM
Legija91
BABUN
Smrtnikot
Vojnik122
Nikola32
KikoTE
Alvar
dzole
aleksandar talevski
beowulf
Momak od Gjorce
Profesionalec
Генерал
Зоран
SIG
Subzero
AlexGreat
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty23/8/2014, 13:17

kralimarko напиша:
Срамота во каква држава живееме ....бев во списокот од првите 25 ...но ме исфрлија и ставија од брачата на мое место..срамота ..каква ли армија ќе имаме ...

Јас ти реков дека ке се разочараш,и дека ке го смениш мислењето за армијава после ова
Вратете се на почетокот Go down
kralimarko

kralimarko


Број на мислења : 6

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty23/8/2014, 22:30

Momak od Gjorce напиша:
kralimarko напиша:
Срамота во каква држава живееме ....бев во списокот од првите 25 ...но ме исфрлија и ставија од брачата на мое место..срамота ..каква ли армија ќе имаме ...

Јас ти реков дека ке се разочараш,и дека ке го смениш мислењето за армијава после ова


Момак не верував до тој момент кога ги поставија последните резултати...срамота...ние сме омаловажувани во сопствената држава ..во нашата татковина ...
Вратете се на почетокот Go down
dzole




Број на мислења : 21

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty5/9/2014, 02:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty6/10/2014, 15:43

Заклетва на питомците

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Rl8LsC1

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 RlfmRJX

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 PppEXZk

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 0HY2BJD

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 M5jsZme

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 STlUY99

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 NZk89HF

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Wqi95z3

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 NrSINL1
Вратете се на почетокот Go down
kralimarko

kralimarko


Број на мислења : 6

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty7/10/2014, 20:58

Пријатели..јас требаше да бидам..да дадам заклетва ..ама шипците се тука ...без гајле ..полека но сигурно ќе ни ја земат државата
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty7/10/2014, 21:08

Ни основните стандарди не исполнуваат 175 висина

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD


Број на мислења : 3140

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty7/10/2014, 22:32

assasian напиша:
Ни основните стандарди не исполнуваат 175 висина

170 е за во АРМ,во МВР е 175.

И да те прашам и онака те начекав сега,како тоа си знаел дека си прв на листа ти,така кажуваше за конкурсот,мене ми кажаа нешто друго,дека немало листа односно не се давало да ја видат кандидатите ?
Вратете се на почетокот Go down
kralimarko

kralimarko


Број на мислења : 6

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty8/10/2014, 16:19

имаше објавено листа на страната на воената академија ..ама брзо ја тргнаа..бидејки имињата на конечната листа и на листата со лицата кои се примени..кои добиле решенија..беа различни
Вратете се на почетокот Go down
assasian

assasian


Број на мислења : 304

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty8/10/2014, 16:47

JKD напиша:
assasian напиша:
Ни основните стандарди не исполнуваат 175 висина

170 е за во АРМ,во МВР е 175.

И да те прашам и онака те начекав сега,како тоа си знаел дека си прв на листа ти,така кажуваше за конкурсот,мене ми кажаа нешто друго,дека немало листа односно не се давало да ја видат кандидатите ?
точно не се гледа листата , иам пријател работи во арм цивилна служба поточно средува документи за конкурс воен рок и сл.,а за мвр имаш досие го носиш со себе и се гледаат резултатите

______________________
Не прашуваме колку се , туку каде се !!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty8/10/2014, 16:52

Имаше листа на сајтот на МО,ја тргнаа само за еден ден,инаку беше многу не разбирлива
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 30 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воената Академија на АРМ - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 30 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Фото:Воената Академија низ историјата
» Тероризам - дискусија
» Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: