ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Школски авиони

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty21/5/2013, 16:29

од пропелер само ПЦ-21,ништо друго не признавам,и по еден Бреитлинг за секој пилот aplauz aplauz
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty22/5/2013, 08:45

па и тој е баеги поефтин од Туканото ехее од 9 до 21 милион има баеги разлика
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty1/6/2014, 23:43

Јужнокорејската авиоиндустрија во соработка со Американската фирма Локид Мартин го произведува школско-борбениот авион за напредна обука на пилоти Т-50 Златен Орел
http://en.wikipedia.org/wiki/KAI_T-50_Golden_Eagle
https://www.youtube.com/watch?v=JWieqRDcI9w
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty17/1/2016, 13:24

Joint effort with Ukraine proposed for Polish Grot-2 jet trainer programme
http://www.janes.com/article/57255/joint-effort-with-ukraine-proposed-for-polish-grot-2-jet-trainer-programme

Школски авиони - Page 3 P1650193
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty11/4/2016, 22:44

Ласта 95

Школски авиони - Page 3 Uv4AQLI

Школски авиони - Page 3 38M6kpx

Школски авиони - Page 3 WGC8l1T

Школски авиони - Page 3 NVPqZ07

Школски авиони - Page 3 1iO2hog
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty5/7/2016, 22:19

Италијанец кој после 40 години решиле да го подмладат , М-345 како школски и лесен јуришен борбен авион , конкуренција на турбоелисните борбени авиони и со цена и со борбени можности .
https://it.wikipedia.org/wiki/Alenia_Aermacchi_M-345
http://s211jet.com/news/106-Italian_Air_Force_Confirmed_the_M_345_HET_Acquisition.php
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty9/7/2016, 20:28

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty11/7/2016, 12:25

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty12/7/2016, 17:58

Ми фатија око овие две авиончиња М-345/346

https://ianbaker.photography/2014/08/16/farnborough-2014/alenia-aermacchi-m-345-t-346a-4/
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty18/9/2016, 18:06

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Школски авиони - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Школски авиони
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: