ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Школски авиони

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty21/12/2011, 01:01

добро тогаш, ако била била
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty21/12/2011, 11:44

Нема грешка другар ziveli
Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: еве го кокпитот на Тucano   Школски авиони - Page 2 Empty7/1/2012, 12:17

Школски авиони - Page 2 386210_353949314632307_171070442920196_1481419_1091161645_n
кокпитот на FACh Super Tucano
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty7/1/2012, 23:14

Туканото е права ѕверка од авион! Има на аирлинерс.нет многу убави слики од кокпитот, и предниот и задниот.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty8/1/2012, 16:20

Новиот српскиот тренажен авион УТВА Ласта-95,до сега 20 авиони се под Ирачко знаме а 15 под Српско.

Школски авиони - Page 2 21y2cz

Школски авиони - Page 2 V614pd

Школски авиони - Page 2 Original

Школски авиони - Page 2 Original

Школски авиони - Page 2 Lasta-95-2

Школски авиони - Page 2 Original

Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: е да ужасно скап   Школски авиони - Page 2 Empty8/1/2012, 16:46

навистина тукано е ужасно скап. Американците купија 20 по цена од 17.5 милиони долари по парче. Хм тешко дека ќе можиме ние да купиме некој
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty8/1/2012, 17:30

Е скап е..ама затоа Pilatus PC-9 6 милиони долари по парче,а Pilatus PC-21 9 милиони долари по парче...но ние треба да се орентираме кон друг авион F-5,еден F-5 кошта 2,1милиони долари,односно за еден Pilatus PC-21 ке имаме 4-ри F-5...


Pilatus PC-21

Школски авиони - Page 2 1148838458_fh8aJ-L

Школски авиони - Page 2 Pc-21_3

Школски авиони - Page 2 Pc-21_7
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty26/1/2013, 01:10

Како ке изгледа кокпитот на српскиот кобацот...

Школски авиони - Page 2 52022_166917978_522861_3882897630751_1228166554_33735470_1478230871_n

Школски авиони - Page 2 52022_166917978_552923_3882898150764_1228166554_33735472_1632386323_n

Школски авиони - Page 2 52022_166917978_538563_3882898390770_1228166554_33735473_802575113_n

Школски авиони - Page 2 159273_55698317_index.asfas
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty15/5/2013, 13:49

Мислам дека пред 10 тина години турците ни нудеа F5 ама сега е многу застарен. Пред месеци Хрватите сакаа да продадат дел од нивните PC 9, па дури и PC 21 не се лоши во цена - дупло поефтини од Туканото. Па Јак 130 е некаде околу 20 милиони $ ама тој има двојна намена, не дека Туканото нема ама.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty15/5/2013, 14:31

Првапат слушам дека хрватите сакаат да ги продадат својте ПС-9М,ако ги продаваат не е лошо ние да ги земеме...ама не ми се верува,дека ке ги продаваат...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Школски авиони - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   Школски авиони - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Школски авиони
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: