ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Школски авиони

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 794

ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   1/10/2016, 22:29

Грдото Пајче
http://defence-blog.com/news/new-russian-yak-152-training-aircraft-makes-its-maiden-flight.html
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 794

ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   29/4/2017, 22:08

https://www.mycity-military.com/slika.php?slika=143473_149133879_90234_1491289701.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1272

ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   30/4/2017, 03:16

РИС напиша:
https://www.mycity-military.com/slika.php?slika=143473_149133879_90234_1491289701.jpg

Позади леонардо кај шо пише малце да не удара македонско знаме ? Laughing Laughing Laughing

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 794

ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   1/5/2017, 19:52

https://www.mycity-military.com/slika.php?slika=289049_149358273_makost10.jpg
https://www.mycity-military.com/slika.php?slika=289049_373395692_20110419232834_2.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Школски авиони   

Вратете се на почетокот Go down
 
Школски авиони
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: