ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   29/7/2013, 13:39

А не служи како кундак? бидејќи и кога има фиксен кундак пак повратната пружина е во него.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

avatar

Број на мислења : 765

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   29/7/2013, 14:18

Може и како кундак да се користи, зошто да не, само незнам колку ќе е удобно да се пука од толку краток "кундак". Таа навлаката на цевката stickman можеби служи да го ублажи трзајот(во случај да се користи како кундак)....не дека пушката има некој голем трзај, ама и тој што го има кога целата енергија ќе се предаде во една точка(наместо распределен како кај стандардниот кундак) најверојатно трзајот е непријатен.
Еве што имаат измислено америте за полесно пукање со AR пиштолите со една рака.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   1/8/2013, 14:57

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   3/8/2013, 16:59


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   29/8/2013, 02:42


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   3/9/2013, 17:05


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   28/9/2013, 19:01


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   29/9/2013, 00:47Можеби најквалитетната верзија која ја произведува Colt. т.е Colt Canada (Diemaco).
http://www.coltcanada.com/products.htm
http://www.coltcanada.com/products-upgrades.htm

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   15/10/2013, 13:31


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   19/12/2013, 12:43


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: