ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty7/3/2013, 16:46

Colt (М16/М4) - Page 6 528234_387889927937563_828507478_n

На база на AR.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty10/3/2013, 15:32

Colt (М16/М4) - Page 6 65870_43038078_M-16Colt (М16/М4) - Page 6 65870_43038078_M16
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty10/3/2013, 15:32

Colt (М16/М4) - Page 6 65870_44575891_ar15_blow
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty10/3/2013, 15:32

Colt (М16/М4) - Page 6 2705_47833886_ultra_compact_30_1-tfbColt (М16/М4) - Page 6 2705_47833886_ultra_compact_30-tfb
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty10/3/2013, 15:39

Colt (М16/М4) - Page 6 65870_96013722_M16_rifle
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty31/3/2013, 13:27

Colt (М16/М4) - Page 6 HPnDdKu

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty19/4/2013, 21:09

Colt (М16/М4) - Page 6 64119_10151560732004769_504905843_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty30/4/2013, 22:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty3/5/2013, 01:00

Colt (М16/М4) - Page 6 1585741

Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty3/5/2013, 03:07

која верзија е оваа последната на М-4 не можам да ги следам еден милион ги има,кафени,црни еден куп различни кундаци и додатни марифети,треба некој каталог да си набавам за пушкава за да бидам во тек со варијацииве scratch
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Colt (М16/М4) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: