Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
+14
MISFIT
Alvar
Momak od Gjorce
Smrtnikot
m-r.niceguy
debarska
mojsejko
JKD
ESN
Goust
Legija91
Спенсер
Зоран
SIG
18 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next
АвторПорака
Спенсер

Спенсер


Број на мислења : 214

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty15/1/2015, 22:05

Зоки не се заебавај, некој ќе си помисли стварно- и ете ти муабет... Ne! Twisted Evil vojnik vesel

Што знам, некој амерички Барретт М82 .50 или кој и да е, исти курац ми се сите Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty15/1/2015, 22:20

Спенсер напиша:
Зоки не се заебавај, некој ќе си помисли стварно- и ете ти муабет... Ne!  Twisted Evil  vojnik vesel

Што знам, некој амерички Барретт М82 .50 или кој и да е, исти курац ми се сите Very Happy

Да сликате е оф МП.нет форумот !
И ова е една шега .
А Снајперот ми се свига и го посакувам во арсеналот на нашите безбедносни сили.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty18/1/2015, 00:33

„АЛВАР ГО СЛЕДИШ ОВА НА МП:НЕТ ???
интересно

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?184943-Peshmerga/page38

оружјето на Курдите ( Пешмерга борците).

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty18/1/2015, 13:29

M93, VHS1... доста ново оружје од бивша ЈУ. Секако главнината е од Германија.
Настрана тоа, само мене ми се чини дека се на праг од формирање независна држава во догледен период.. или грешам?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty18/1/2015, 14:11

Alvar напиша:
M93, VHS1... доста ново оружје од бивша ЈУ. Секако главнината е од Германија.
Настрана тоа, само мене ми се чини дека се на праг од формирање независна држава во догледен период.. или грешам?
Дефакто да не и де јуре.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty18/1/2015, 15:29

Alvar напиша:
M93, VHS1... доста ново оружје од бивша ЈУ. Секако главнината е од Германија.
Настрана тоа, само мене ми се чини дека се на праг од формирање независна држава во догледен период.. или грешам?

Ништо чудно... којзнае што планови се којат за тој регион.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty18/1/2015, 23:09

„Мојот син уби 255 луѓе и јас сум најгордиот татко на светот“

Вејн Кајл, таткото на Крис Кајл по кого е направен ликот од филмот „Американски снајперист“ (American Sniper) кој има шест номинации за оскар, за Фокс њуз ја раскажал приказната за најсмртоносниот снајперист во историјата на американската војска. Младиот Кајл во февруари 2013 го убил друг воен ветеран на стрелиште во Тексас.

Крис Кајл меѓу 2003 и 2008 четири пати престојувал во Ирак и за тоа време убил 255 бунтовници со својата пушка. Пентагон потврдил 160 убиства, додека за останатите податоци имал само Кајл.

„Бројот на животите што ги спаси е поголем од бројот на животите што ги зема“, тврди таткото на Кајл.

Тој истакнал дека и на режисерот Клинт Иствуд и на глумецот Бредли Купер кој го глумел неговиот син им се заканил дека ќе им се одмазди доколку нивното дело ја наруши репутацијата на Кајл синот.

„Ме погледнаа во очи и ми кажаа дека ќе го почитуваат сеќавањето на мојот син. Тоа за мене беше доволно. И господинот Иствуд и господинот Купер се луѓе на кои можам да им верувам. Беа отворени и ништо не скрија од мене“, кажал 65-годишниот Кајл.

...

http://www.mkd.mk/svet/analizi/mojot-sin-ubi-255-lugje-i-jas-sum-najgordiot-tatko-na-svetot-video
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty19/1/2015, 15:57

How an Army Rangers sniper became ‘The Reaper’
http://nypost.com/2015/01/18/how-an-army-rangers-sniper-became-the-reaper/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty19/1/2015, 19:27

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10947

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty19/1/2015, 19:36

Буквално еден пост над твојот. Laughing

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 50Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next
 Similar topics
-
» Снајперско вооружување и снајперизам
» Морнаричко Вооружување
» Воздухопловно вооружување
» Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
» Иранско воздухопловно вооружување

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: