ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1015

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty19/11/2019, 17:05

Има црти на JLTV . Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty22/11/2019, 16:55

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty22/11/2019, 17:58

До сега сите информации за "нашата" нарачка беа од надвор. Кога ќе има официјално соопштение од МО ќе праиме муабет. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty22/11/2019, 18:24

Обично нашиве ќутат за вакви работи

---

Регионалните армии ќе се подноват со американски оклопни возила
https://m.mkd.mk/makedonija/razno/regionalnite-armii-kje-se-podnovat-so-amerikanski-oklopni-vozila

JLTV се промовира од Владата на САД во сојузничките нации преку странски воени продажби (FMS). Досега Словенија, Литванија и Црна Гора се решија за JLTV оклопните возила, а и Македонија се очекува да одлучи за возилото во блиска иднина, пренесува Радио телевизија Србија, во специјализираната емисија „Дозволите”.

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty30/11/2019, 19:56

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty30/11/2019, 20:17

Многу бре , оваа бројка од 250 џипа за нас .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty30/11/2019, 21:11

Тие +98 (најверојатно помалце) би требало да се 8Х8 ОТ.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty30/11/2019, 21:35

Па програмата е до 2028 планирани се да се потрошат 700 милиони евра , од тие 210 милиони за хеликоптери , можеби САД ќе учествуваат пак со грант на свои пари , исто кажа дека се прават проекти со Германија , Франција , Турска .Да причекаме , па ќе видиме .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty30/11/2019, 22:27

Живи били па видели... имајте на ум дека во април има избори. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: