ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty22/1/2019, 21:04

Лаос со модернизирани БРДМ-2

Лесно Оклопни Возила - Page 8 MOdmKs1
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty14/2/2019, 22:47

Лесно Оклопни Возила - Page 8 NcdaS9U

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty24/2/2019, 21:52

Лесно Оклопни Возила - Page 8 IB6N2E4

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty24/4/2019, 16:38

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty3/6/2019, 15:11

Лесно Оклопни Возила - Page 8 TqtfVlw

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty18/8/2019, 01:04

Лесно Оклопни Возила - Page 8 CHQTMON

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty18/8/2019, 01:34
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty5/10/2019, 15:16

Црногорците си купија лесни оклопни возила JLTV , 67 ВОЗИЛА 36 милиони долари
https://m.cdm.me/politika/crna-gora-od-sad-kupuje-67-lakih-oklopnih-vozila/?fbclid=IwAR3eI76O4e3RrsVvgBSCJYGL6D8IypgFzY02neFZb_KF7CF0nraCcS32-Qc
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty5/10/2019, 17:22

Веќе е објавено во темата за ЦГ, баш да видиме дали ке одат на новата варијанта ЈЛТВ или на користена роба...


Словенија плаќа 32милиони за 38 возила,додуша со богат пакет,и се уште чека на испорака а договорот го потпишаа пред една година
http://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/198212/slovenia-orders-38-jltvs-at-%E2%80%9C50-percent%E2%80%9D-of-market-price.html
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty19/11/2019, 16:59

Лесно Оклопни Возила - Page 8 7xxy1B6
Лесно Оклопни Возила - Page 8 AkGIRRT

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: