ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyПет 22 Јан - 21:33

Српската фирма Азимут,веке прави втор прототив за нивното лесно оклопно возило 4х4...

Лесно Оклопни Возила Lk1BdUK

Лесно Оклопни Возила Z7wnSvg

Лесно Оклопни Возила Vtotdp1

Лесно Оклопни Возила Cx5tzUk

Првиот прототип,кој се гледа и на третата слика...

Лесно Оклопни Возила ZTbkf3c
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинЛесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyСаб 23 Јан - 11:29

Како што е ниско и со тие тркала ме потсеќа на Баги Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyСаб 23 Јан - 14:48

Има шанса некоја фирма од Македонија да склепа нешто слично на АЗИМУТ ?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyСаб 23 Јан - 17:24

A зашто да не може,не произведуваат ништо комлицирано,целосната шасија тоес подвозјето е од Ленд Ровер 110,Школката „оклопот“ може да го направи секој подобар бравар во државава...
Ама јас не гледам како ова возилоо би се вклопило во АРМ на толку Хамери,најпаметно е да се проболжи со хамерот,не дека би ни било неисплатливо,баш напротив во арм има доста Ланд ровери па можеби би ни било и поефтино,но...

Еве една слика од внатрешноста
Лесно Оклопни Возила 7EVYr4t
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyВто 26 Јан - 18:20

Кога ќе видам што ќе остане од ова ако наиде на IED тогаш може да правиме муабет дали е добро или не Very Happy

Мене искрено, воопшто не ми се свиѓа, ниту пак сметам дека е нешто квалитетно.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyВто 26 Јан - 19:35

Имаат повеќе понуди се до желбата и џебот на купувачот,но ај одговорими,попрво би се возел во пинц или во дивокозава ?
Прајме муабет за воени услови,не мирнодобско време
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyВто 26 Јан - 19:49

Правиме муабет што би користел во воена состојба. Хамер алл да веј пред дивокозава.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyВто 26 Јан - 19:57

Нема доволно хамери за резрвисти,бираш измеѓу пинц и дивокоза,вллегуваш во?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyВто 26 Јан - 20:07

Муабетот не ми дека е добро возилово,сигурно не покрај Кобра и Хамер,но кога би дошол ножот до коска,можеме да штанцаме вакви,сигурно би биле побезбедни од пинц и не оклопен дефендер,доволно е да штитат од 7,62,би се спасиле многу животи.Како што праваат сега во Сирија,они уште оклопен комбајн немаат направено Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила EmptyСре 27 Јан - 13:55

Тоа е веќе нешто друго Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: