ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty30/8/2018, 13:23

Убава линија држи црногорецон,ама некако високо делува,како црногорец Laughing

---

Србинот на тестирања во Кувај пред недела дена

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty30/8/2018, 17:00

ова не е машан туку мацан , вака на око личи на сузуки марути оние малите теренци поготов па црна гора со тоа ридовите ја незнам што глумат и они со тие неколку илјади војска со вакви ептен ептен грди работи иди боље купи си милош и терај си работа

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty24/9/2018, 11:57


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty22/11/2018, 22:56


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty9/12/2018, 14:09

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty9/12/2018, 14:12

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty9/12/2018, 16:26

РИС напиша:
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/rheinmetall-boxer-crv-i-bae-systems-australija-patria-amv35-u-finalu-australskog-natjecaja/


Друже, веста е од 9 јуни 2017. Веќе го усвоија Boxer-от.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty9/12/2018, 16:39

Нешто погрешно сум стиснал пренесувајќи ја веста за ИВЕКОто
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty28/12/2018, 18:12

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Kttvwua
Лесно Оклопни Возила - Page 7 ZCBQOv4
Лесно Оклопни Возила - Page 7 DgACQZs
Лесно Оклопни Возила - Page 7 MGq4IBI

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty10/1/2019, 12:04

"Деспот" оклопно возило произведено во БиХ тоес во покраината Р.Српска,се гледа дека добиле технолошка помош од Србија,се работи за прототип...

Лесно Оклопни Возила - Page 7 O4jS6Oe

Лесно Оклопни Возила - Page 7 Fzk9Q9k

Лесно Оклопни Возила - Page 7 RxwQE8t

Лесно Оклопни Возила - Page 7 K6J0pJh

Лесно Оклопни Возила - Page 7 KDd3hQY
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: