Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+15
MISFIT
Alvar
Goust
Reigns
Korcula
Генерал
Zajcef
Macedonian Knight
ESN
Momak od Gjorce
SIG
Legija91
beowulf
Зоран
JKD
19 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 49 ... 55  Next
АвторПорака
MISFIT

MISFIT


Број на мислења : 281

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty26/5/2022, 13:38

Alvar напиша:
Добра е 92-ката?

Јас пред брзо ја пробав и е феноменална, просто изненаден бев од пиштолот. Цевката додека трза движи во правец напред-назад, не се навалува како на други пиштоли. Во комбинација со мекото окинување вади прекрасни групи, подобри и од ЧЗ75...

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT


Број на мислења : 281

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty26/5/2022, 13:39

Macedonian Knight напиша:
Пиштоли и револвери - Page 43 Berett10
Денес на 15 метри со Берета.

Треба да поработиш на окинувањето, тој пиштол е далеку по способен од ова afro

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty27/5/2022, 12:49

Треба и финансии да имам повеќе, да ми дадоа дозвола за пиштол редовно ќе си одев.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT


Број на мислења : 281

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty29/5/2022, 18:30

Macedonian Knight напиша:
Треба и финансии да имам повеќе, да ми дадоа дозвола за пиштол редовно ќе си одев.

Ако сакаш совет, јас многу имам работено со оружје, особено со пиштол, верувај со вежбање на суво завршуваш 90% од работата, со муницијата само се навикнуваш на трзајот. Не фрлај пари за џабе. Кога ќе окинуваш на суво и нема да ти мрда нишанот воопшто тогаш земи муниција. Јас искрено муниција би користел само за брзински гаѓања све друго може да се работи на суво и не вреди да се фрла муниција која и не е баш евтина...

______________________
To us and those like us, damn few.

ESN likes this post

Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty30/5/2022, 13:44

Јас како прво не ни поседувам пиштол, зашто ме одбија за дозвола, така да не ни можам да вежбам ни така.
А пукањево ми е стрес терапија.
Иначе да добиев дозвола ќе си земев SIG SAUER SP2022, 92FS, Jericho или CZ75.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10942

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty30/5/2022, 14:47

На кој основ те одбија? Од профилот на ликови што пазарат по дуќаниве, очигледно одредена група на сограѓани немаат проблем со дозволиве.... тибам државата скапана.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty30/5/2022, 18:31

Под основ дека не сум дал доволно добра причина, а напишано ми беше дека ми е за спортско стрелаштво, каде што ми спомнаа врз тој основ највеќе шанси дека имам.
Морав да одам до Автокоманда за да ми кажат дека ме одбиле и тоа господана не им чуе да се јават.
Веќе нема ни да пробувам за дозвола.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT


Број на мислења : 281

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty31/5/2022, 15:53

Macedonian Knight напиша:
Под основ дека не сум дал доволно добра причина, а напишано ми беше дека ми е за спортско стрелаштво, каде што ми спомнаа врз тој основ највеќе шанси дека имам.
Морав да одам до Автокоманда за да ми кажат дека ме одбиле и тоа господана не им чуе да се јават.
Веќе нема ни да пробувам за дозвола.

Јас се одлучив дека сега ако зимам на црно би земал колку да имам и така само главоболка е да го имаш дома со документи(да не ти го украдат, да не ти го чепкаат домашните,да не ти го одземе полиција заради неповрзан инцидент во кафана итн.)... А да не правиме муабет што не смееш ништо да му правиш. Кога ќе отидеш на стрелиште како и да е ти даваат пиштол и тоа секој пат различен можеш ако сакаш така да не знам колку е паметно да имаш со документи. Мене ме одбија пред некоја година кога работев во бСН некои 2 години веќе по основ на нов закон кој не дозволува било какво оружје со жлебена цевка под 25 години старост претпоставувам заради зреслост и одговорност. Јас во тој момент имав гаѓано со повеќето пешадиски вооружувања во АРМ патролирано со ноќни визии во ниедно време по пустелии, гаѓано со боева муниција со MP5 во куќа за пукање на Криволак и така натаму и не планирам веќе да пробувам да одам по законот кога законот не функционира. Пријателски совет помири се со такви работи и не ги зимај при срце едноставно таков народ сме уназадени 40 години. Размисли од која причина ти треба пиштол и дали се вреди воопшто да биде со документи. Ако ти е за обучување и напредување искрено нема да имаш проблем со пиштолите од стрелиштата. ziveli

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight


Број на мислења : 318

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty31/5/2022, 23:46

Па и јас се помирив, дури и полицајци ме советуваат ако земаш земај без документи, зашто ради некој неврзан инцидент во твоја околија ти го зема полицијата оружјето и нели вештачење прави, па кога ќе ти го дадат па како ќе ти го дадат итн.
Е сега варијанта што збориш на црно, реално ризично е ради квалитет на парчето а и не знаеш кој ќе те кодоши, односно сигурен извор.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty1/6/2022, 20:45

Дечки, како модератор, должен сум да ве предупредам да не поттикнувате нелегални дејанија во јавна дискусија. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 43 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 43 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 43 of 55Отиди на страна : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 49 ... 55  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: