ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty14/7/2018, 12:40
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 X1MQVkL
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Hpgpm3J
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 U2EsPzl

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty15/7/2018, 12:33

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 5tYn8Hi

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty24/7/2018, 17:47

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 5XSn3g7
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 DXfRErx
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 YF84gLj

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty29/7/2018, 00:52

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 61IhbB0
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Ht7GIuK
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 JtIjLgd
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 8fyr746
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 SKA0wGP
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 62d7ow0
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 A2PnjtD
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 5BrvUFq
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 JbTfzD0

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty4/8/2018, 20:44


https://www.funker530.com/best-sniper-team-competition-sc1/


1. Шведска
2. Словенија
3. Германија
4. Шведска (тим 2)
5. Канада


Браво за швеѓаните што имаат два тима во топ 5-те... но пред се браво и на словенците за 2-рото место, ме изненадија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty4/8/2018, 21:52

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 8YzVyYc
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 LvjjRNU
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 6gpowGq

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty4/8/2018, 23:09

Ме интересира дали нашите учестувуваат,или поубаво да формулирам дали им е дозволено да учествуваат,или ова е само за државите членки на НАТО.

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty4/8/2018, 23:12

Цитат :
“…test competitor’s marksmanship skills, physical prowess, and mental agility while engaging in teambuilding competition. The teams are Belgium, Bulgaria, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Latvia, Lithuania, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovenia, Sweden, United Kingdom and the United States.”


Единствено Шведска и Финска не се членки на NATO од сите овие. Ко за беља токму Шведска е победник на натпреваров. Smile

Што се однесува до нашето учество... не знам дали ги канат, плус не знам дали во нашата армија воопшто постојат снајперски тимови.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty6/8/2018, 22:52

Alvar напиша:
Цитат :
“…test competitor’s marksmanship skills, physical prowess, and mental agility while engaging in teambuilding competition. The teams are Belgium, Bulgaria, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Latvia, Lithuania, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovenia, Sweden, United Kingdom and the United States.”


Единствено Шведска и Финска не се членки на NATO од сите овие. Ко за беља токму Шведска е победник на натпреваров. Smile

Што се однесува до нашето учество... не знам дали ги канат, плус не знам дали во нашата армија воопшто постојат снајперски тимови.
ne veruvam deka ima< m-76 je tendzhara ne e sniper!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty7/8/2018, 01:04

Се имаат натпреварувано припадници на ЕСЗ во странство и се имаат пласирано на високи места. Интересно што повеќето од нив се бифши припадници на бСН Cool

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 32 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: