ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty9/8/2018, 01:52


_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty1/9/2018, 19:40

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 K9Vzqtd

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty2/9/2018, 15:39

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 XE5RuLt
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Fjf5ka5
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 5EIiAaQ
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 2KVFAK6
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Evf9IVs
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 S2btNE9

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty19/9/2018, 19:43


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty19/9/2018, 19:59

Требало и метата да ја снимат, сигурно не останало ништо од неа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty20/9/2018, 16:22

Еве ја и метата,туку мене само едно нешто ми е чудно.Пушката е полуавтоматска а после секое опалување тој ја репетира.
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Screen20

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Motorola

Motorola

Број на мислења : 64

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty22/9/2018, 21:30

Nema prichina moje mislenje e dega samo go pravi toa za proba evidentno e deka gas regulatorot si funkcionira normalno. Mozebi sakal da vidi kakov e
osetot na zatvarachot tezhina povlekuvane see e mozno

Sent from Topic'it App
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty23/9/2018, 10:26

Првиот пат како да не беше сигурен дали да репетира или не.. Можеби не бил сигурен дали е полуавтоматски. Нема оружје во неговата професија, а се заборава со време..

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Motorola

Motorola

Број на мислења : 64

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty23/9/2018, 13:28

I toa e mozno no milsam deka i od bezbednosna tocka mozebi ima municija koja e so poslabo polnene . I da ne znae da upravuva ima sovetnici za bezbednost koj odnapred gi objasnuvaat osnovnite funkcii .

Sent from Topic'it App
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty26/9/2018, 20:27

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 E2dRJyv
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 9L0h3UY
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 PgRGoL4
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 ESpcFuf
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 CDi1JjL
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Ma1LkBN
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 EhPiK7F

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 33 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: