ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 13:53

Да, има таргет верзии на 700-ката кој може да се направат "tactical" за релативно малку пари.
Е сега, има и идентични реплики на М40А3/А5 какви што користат маринциве, изработени од истите материјали, со иста цевка, носачи за оптика и ноќен нишан, компензатор, кундак итн. но чинат $3,970/$4,490. Без оптика секако.  Smile
http://www.gaprecision.net/mil-spec-rifles/m40a3.html
http://www.gaprecision.net/mil-spec-rifles/m40a5.html

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 15:50

Имам пријател кој има 700-ка во цивилна верзија секако, и некаде 2002 мислам ја има земено, тогаш ја платил околу 50 000 денари. Има на неа и оптика, е сеа дали со неа или без оптика ја платил толку, не го имам прашано.

Незнам како се движи по нашиве продавници тој модел денес...имаш некое инфо?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 16:06

50.000 за Remington 700 се премногу, да не речам грабеж. Па тоа се повеќе од 1000 долари.
Во US цените (за комбо со оптика) почнуваат од 450$ па нагоре.
http://www.cabelas.com/product/Remington-ADL-Bolt-Action-Rifle-and-Scope-Combos/1368627.uts

Ми се чини дека и во Србија се поевтини. Инаку Remington знам дека имаа во Микеи, е какви им беа цените не ми текнува.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 16:30

Друже тоа е нормално да во УС цените се драстично помали од кај нас
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 16:32

А ме интересира СИГ П226/9 серијата како се движи кај нас моментално? ме интересира ради споредба со цената кога јас го зедов, тогаш го платив 1350е.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty31/10/2014, 16:37

SIG (било каков) одамна немам видено по дуќаниве низ Скопје.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty4/11/2014, 01:46


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty12/11/2014, 15:09

Како да изнервираш снајперист?

Полскиов војник ќе ви покаже Smile.http://www.motika.com.mk/kako-da-iznervirash-snajperist/
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty12/11/2014, 15:20

Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty12/11/2014, 21:08

Отиде јабана и оваа

Ликвидирана „Белата вдовица“: Најбараната терористка ја уби руски снајперист во Украина
СВЕТ | 12.11.2014 19:52

Британската џихадистка позната под надимакот „Белата вдовица“ е убиена во Украина, тврди руската новинска агенција „Регнум“. Саманта Левтвајт (30) наводно ја убил руски снајперист-доброволец пред две недели, пишува „Мирор“.

Една од најбараните Британки уште минатиот месец се бореше на страната на милитантите на Исламската држава во Сирија, а руските тврдења во овој момент е невозможно да се проверат и потврдат.

Левтвајт беше мажена за Џермејн Линдсај, бомбаш-самоубиец, кој во 2005 година се разнесе во голем терористички напад на лондонската подземна железница, убивајќи притоа 26 недолжни цивили. Таа ја напишти Британија во 2009 година, а поврзана е со бројни злосторства на Блискиот исток и во Африка, вклучувајќи го и крвавиот напад на ал-Шабаб на трговскиот центар во Најроби.

-Една од најбараните терористки на светот, Саманта Левтвајт, која се борела во украинската бригада ја убил снајпер доброволец, пишува во споменатата руска новинска агенција. Според нашите информации, „Белата вдовица“ се борела во бригадата „Аидар“ како снајперист. ја убил доброволец кој од Русија дошол да се бори во Луганск. Рускиот снајперист кој ја убил Британката е уценет на милион долари од страна на украинските тајни служби, наведува агенцијата „Регнум“.

http://republika.mk/?p=343668
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 38Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: