ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 22:58

Добар закон , еве 14 години чекаме да се купи или донира нешто ново , најако ново борбено средство е Турската Кобр-1 . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:02

РИС напиша:
Добар закон , еве 14 години чекаме да се купи или донира нешто ново , најако ново борбено средство е Турската Кобр-1 . Wink
кое е дар.А зашто не и еден БТР-80 А.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:04

Зоран напиша:

А Дафовите од Холандоја .
Ги искешиарвме 2-3 милиона евра , за крш.

Збориме за поново време,не за „почетоците“,во тоа време се што набавувавме и добивафме беше користена опрема,но од двеилјади и некоја па наваму се е ново
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:07

Momak od Gjorce напиша:
Зоран напиша:

А Дафовите од Холандоја .
Ги искешиарвме 2-3 милиона евра , за крш.

Збориме за поново време,не за „почетоците“,во тоа време се што набавувавме и добивафме беше користена опрема,но од двеилјади и некоја па наваму се е ново
Дафовите беа 2006 зар не ?

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:08

Кога чекавме толку со купување , да причекаме БУМЕРАНГ и КУРГИНЕЦ-25 да почнат да ги продаваат .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:09

РИС напиша:
Кога чекавме толку со купување , да причекаме БУМЕРАНГ и КУРГИНЕЦ-25 да почнат да ги продаваат .
Не с енато компатибилни.
Некој спомна Страјкер идеал би бил за нас + Амерички а у нато се влагга со амин на газдата.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:15

Нема донесен посебен закон за купување само на нова воена опрема , има само одлука да се купува само нова опрема . Одлуката е донесена после сечењето на Т-55 .
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:16

Зоран , па ти спомна БТР-80А .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty4/10/2015, 23:20

ДАФ-те 2004/5 170 комада за 2,5 милиони евра
http://vecer.mk/makedonija/od-holandskata-armija-kupeni-170-kamioni

---

РИС напиша:
Нема донесен посебен закон за купување само на нова воена опрема , има само одлука да се купува само нова опрема . Одлуката е донесена после сечењето на Т-55 .

Да почекаме до толку споменуваниот проект за модернизација на АРМ кој ке го претставеле во блиска идина
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty5/10/2015, 00:02

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Page 99 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 99 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила
Вратете се на почетокот 
Страна 99 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: