ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени новости

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Пон 5 Дек - 13:49

Полсакта фабрика што ги прави Краб и...

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8204

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Пон 5 Дек - 16:52

Покрај хаубициве гледам склопуваат и рударски машини за Atlas Copco. Кај нас заборавивме како изгледа индустриски капацитет за производство на машини и сл.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8204

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Чет 8 Дек - 11:30

Pakistan Is About to Buy a Half-Million New Rifles
https://warisboring.com/pakistan-is-about-to-buy-a-half-million-new-rifles-ae04277c7b3b#.ihl2d2686

Добар дил направиле чесиве, пола милион парчиња е сериозна бројка.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Чет 8 Дек - 12:41

Богами добра зделка
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8204

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Пет 9 Дек - 13:30


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Пон 19 Дек - 19:18

Modern Polish military vehicles and equipment showcases at Common Challenge – 16 exercises
http://defence-blog.com/army/modern-polish-military-vehicles-and-equipment-showcases-at-common-challenge-16-exercises.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Пон 9 Јан - 13:00

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Вто 7 Фед - 23:15

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Вто 7 Фед - 23:57

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   Чет 23 Фед - 12:52

Ukraine to Allocate USD 330 Million for Development and Purchase of New Armament and Military Equipment
http://defence-blog.com/army/ukraine-to-allocate-usd-330-million-for-development-and-purchase-of-new-armament-and-military-equipment.html
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени новости
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: