ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени новости

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   1/9/2013, 16:38

Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5804

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   18/10/2013, 08:52

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1330

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   17/1/2014, 17:21

link


Не ми се допаѓа.   Evil or Very Mad

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   17/1/2014, 17:50

Legija91 напиша:
link


Не ми се допаѓа.   Evil or Very Mad

Ја гледав пред некој месец на Дискавери. Импозантно нешто. Пушката е револуција. Штета што секоја револуција е скапа.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5804

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   23/5/2014, 17:48

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8504

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   17/6/2014, 23:00


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   17/6/2014, 23:21

Втораата ракета е не наведувана ? или
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5804

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   14/8/2014, 03:17

http://freebeacon.com/national-security/egypt-asks-russia-for-anti-tank-missiles-warplanes/

Види ги Саудијциве како играат маме нивно...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   31/8/2014, 22:37

Ново промо видео на српки југоимпорт...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10183

ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   27/9/2014, 12:59

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени новости   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени новости
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: