ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 24 Ное 2013, 15:38

Друже Легија нема сериски ПАК-ФА , има само 5 прототипови .
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 24 Ное 2013, 16:22

Не ни спомнав сериско производство, овој авион е практично комплетиран, и се користи во ловечко-бомбрардирачките единици за тестирање на постоечките и на новите модификувани апарати на полето за авио-тактиките со најновите вооружувања.

Сериското производство ќе влезе во 2015, а тек 2016 ке биде официјално претставен.
Инаку изворот ми е од Борбени Ефективи ( пишува и на сликата) така да можно е и да се грешни.


______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyЧет 06 Фед 2014, 16:57

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 129701

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyПон 24 Фед 2014, 23:42

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 1517516_719909734721147_699498673_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyВто 25 Фед 2014, 21:25

Legija91 напиша:
ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 1517516_719909734721147_699498673_n

Каков фотошоп е ова нема ОЛС над радарот.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyПет 25 Jул 2014, 15:20

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 10492011
Т-50-6 jupii 

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 27 Jул 2014, 15:59

Ne Zoki, greshka...ova e T-50-KNS...vtoriot prototip...ovoj se koristeshe za zemni statichki testiranja (ne e leten prototip)...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 27 Jул 2014, 18:54

Iko напиша:
Ne Zoki, greshka...ova e T-50-KNS...vtoriot prototip...ovoj se koristeshe za zemni statichki testiranja (ne e leten prototip)...

Milo mi e shto se vrati dobivash PP od mene ili ima problem so inboxot.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 27 Jул 2014, 20:36

Imam samo par poraki so pozdravi...nishto drugo..
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 EmptyНед 27 Jул 2014, 20:40

Iko напиша:
Imam samo par poraki so pozdravi...nishto drugo..

OK something Hep-ends.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: