ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/3/2013, 01:26

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација 143473_50533869_01-01-01054-Z-2013

Мишја перспектива!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/3/2013, 17:02

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација T-50941
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty14/4/2013, 21:50

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација 143473_62088728_01-01-01-053-ap2013
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty16/4/2013, 15:18

Ха за овој ловец ние не можеме ни да сонвиме, можда новиот на МИГ би бил посоодветен за нас.
https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/9/lmfsmig.png/
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/4/2013, 18:14

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација 542800_539321486108407_1017621067_n

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација 544574_539320499441839_1004005389_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/4/2013, 18:28

su50fighter
Помлад водник

Ха за овој ловец ние не можеме ни да сонвиме, можда новиот на МИГ би бил посоодветен за нас.


оваа машина е толку далеку од нашата реалност што и не смееме да сонуваме за неа Ne! треба цела држава да живее и работи за еден пар од овие авиони да ги одржува во живот, за нас се согласувам..МиГ-29 минимум 9-13 серија,СМТ или М2 која е најдобар избор,и едно прашање-дали Србија ќе набави 6 авиони МиГ-29М2,се слушаат шпекулации дека во мај ќе потпишеле договор во Москва,само не знам со кој пари ќе го купат scratch
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/4/2013, 18:39

Goran Apostoloski напиша:
su50fighter
Помлад водник

Ха за овој ловец ние не можеме ни да сонвиме, можда новиот на МИГ би бил посоодветен за нас.

Србија ќе набави 6 авиони МиГ-29М2,се слушаат шпекулации дека во мај ќе потпишеле договор во Москва,само не знам со кој пари ќе го купат scratch

Во игра е отплата со земјоделски производи и преку воената индустрија.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/4/2013, 20:44

Наводно со овие 6 авиони кои веројатно ќе ги набават, сакаат да видат колку се во можност да ги експлоатираат па потоа да одат на набавка на цела ескадрила, а можеби и две. Значи 12-24 авиони.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty28/4/2013, 22:32

Да, освен ако америве не умешаат прсти и нишо од договорот.. Glava v zid Glava v zid Glava v zid Glava v zid Glava v zid

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty19/6/2013, 19:59

ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација WFv1quxПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација LMQ140i
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација   ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: