ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 FN Herstal - F2000

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty5/10/2013, 00:51

Викате? Јас како што читав подобро се покажала од Г36 на тестирањата кои ги извршиле Словенците... е сега можно еи политичка одлука да била, незнам.

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty5/10/2013, 23:05

Frogfoot напиша:
Викате? Јас како што читав подобро се покажала од Г36 на тестирањата кои ги извршиле Словенците... е сега можно еи политичка одлука да била, незнам.
Тие тестирања не ги земај здраво за готово. Каде читаше дека ф2000 се покажала подобро од г36? Во неколку клучни параметри ф2000 не може да се спореди со г36, а тоа се робустноста и едноставноста(или комплицираноста, како сакате)....јас не би имал 100 доверба во пушка на која половина од виталните делови и се направени од пластика(вклучувајќи го и удирачот на иглата) и која има сложен систем на исфрлување на чаурите кој во случај да затаи - наеба.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty6/10/2013, 01:26

Ќе се обидам да ги најдам, мислам на словенски беа но ќе ги најдам ќе ги поставам. Значи Словенско видување на тестирањето.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty21/11/2013, 22:58


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty22/11/2013, 18:26

FN Herstal - F2000 - Page 2 Big_b1cca7d6a3a0654bae4716209dae71d5aaa25d66
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty27/12/2013, 16:39

FN Herstal - F2000 - Page 2 X27jgZN

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty30/1/2014, 23:05

FN Herstal - F2000 - Page 2 30748_473937725973709_662340371_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty30/1/2014, 23:16

Ова е претпоставувам на Кроволак, кога идат јанезиве да гаѓаат со "Игла".
Цк, не ми праи кејф пушкава... ептен, ептен е како играчка. И Tavor-от е со сличен концепт... ама пак е некако...

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty30/1/2014, 23:19

Не ја личи ни пушкава ни униформава...лоша комбинација
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty31/1/2014, 00:23

Е тоа да, сепак модерно оди на модерно.  Smile 
Иако и самите словенци признаваат дека за разлика до М70АБ2, на оваа мора да и го берат гајлето да не ја скршат при манипулација.  Very Happy 

FN Herstal - F2000 - Page 2 W5xUekS

FN Herstal - F2000 - Page 2 I0z7TtN

FN Herstal - F2000 - Page 2 9VP9enB

FN Herstal - F2000 - Page 2 ZjxOa1V

FN Herstal - F2000 - Page 2 OdnRMHz

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
FN Herstal - F2000
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: