ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 FN Herstal - F2000

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty14/3/2013, 13:18

FN Herstal - F2000 188820_10151261960286362_1218626968_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty16/3/2013, 16:02


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty16/3/2013, 16:07

Од друга страна, по звукот се познава од каков материјал е изработена пушката. Laughing


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty16/3/2013, 17:01

FN Herstal - F2000 10qdjye

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty16/3/2013, 18:00

Alvar напиша:
FN Herstal - F2000 10qdjye

Мојот коментар е ПЛАСТИКУША.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty16/3/2013, 20:16

Кај Словенците при тестирањето Ф2000 се покажала како попоуздана од Г36..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty4/10/2013, 19:01

FN Herstal - F2000 Tad6YuJ

FN Herstal - F2000 J36XeOR

FN Herstal - F2000 FGDYo02

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty4/10/2013, 19:03

Frogfoot напиша:
Кај Словенците при тестирањето Ф2000 се покажала како попоуздана од Г36.
Искрено, никогаш не би одел со ваква пластика во војна... па нека е и 100 пати попрецизна од АК.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty4/10/2013, 19:05

Frogfoot напиша:
Кај Словенците при тестирањето Ф2000 се покажала како попоуздана од Г36..
Изгледа само кај Словенците е ова.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty4/10/2013, 22:58

Пушката дефинитивно е најголем промаш на ФНХ.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
FN Herstal - F2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: FN Herstal - F2000   FN Herstal - F2000 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
FN Herstal - F2000
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: