ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за Против Воздушна Одбрана

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   24/7/2017, 15:08

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   9/8/2017, 23:32

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   4/11/2017, 22:54

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   24/2/2018, 15:05

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   11/3/2018, 13:17

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   31/3/2018, 22:10

Сауданското ПВО со системот Патриот на 25 овој месец соборило 7 тактички ракети Земја-Земја модел Скуд од Јемен,наводно сите седум биле успешно погодени и соборени,но и неколку ракети од ПВО системот Патриот од засега не познати причини го смениле правецот на летање,најверојтано некој дефект,можеби од лошо одржување на самите ракети,а може и некој електронски пречки...Еден цивил погинал

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   30/5/2018, 00:06

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   23/8/2018, 22:26

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   4/9/2018, 13:52

Официјално Попрад влегува во служба,77 комада

Polish army receives modern Poprad anti-aircraft systems
https://defence-blog.com/army/polish-army-receives-modern-poprad-anti-aircraft-systems.html

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   11/10/2018, 17:12

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за Против Воздушна Одбрана
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: