ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за Против Воздушна Одбрана

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1013

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty20/10/2018, 20:37

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty12/12/2018, 17:15

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty7/1/2019, 20:30

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 17:36

Добра замена за СТРЕЛА-10 Wink
https://bmpd.livejournal.com/3675175.html
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 17:42

Не дека и досега се купуваше нешто од РФ, но по влезот во НАТО од таму нема да се купи ни куршум. Газдата нема да дозволи такви нешто. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 19:24

Штета , на запад нема соодветна замена со квалитет и цена .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 19:47

Еве ти два на прва лопта... (т.е две верзии од истиот)
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 21:44

Алвар ете Бугарија е во НАТО а си купија С300 Very Happy
А Грција и Словачка уште многу порано го купија истиот систем.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 22:23

Да, кога ниту една од трите не беа членки на алијансата. Нека пробаат сега да ги видам. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty17/6/2019, 22:26

Патем, оној систем кој е стациониран на Крит во Грција... е технички Кипарски, но заради политички причини релоциран кај "братучедите".

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   Средства за Против Воздушна Одбрана - Page 36 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за Против Воздушна Одбрана
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: