Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Пиштоли и револвери

Go down 
+19
mojsejko
Stamenov
JKD
alexmkd
tose
Smrtnikot
Goust
Goran Apostoloski
Legija91
leopard
Zajcef
volcko1
Зоран
beowulf
Momak od Gjorce
Iko
Alvar
Генерал
SIG
23 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 89 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar


Број на мислења : 10941

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty26/5/2014, 12:55

Генерал напиша:
Мој став е дека за вкусови не се расправа. Факт е дека Берета, Сиг и Глок се класа над останатите. Но тоа дека има десетина други е бесмислено.

Х2. Не би бил најкористен пиштол на денешницава да не беше квалитетен. Секако, кога би бил во можност би ги поседувал сите од горенаведените. Smile 
Ја имам претходно поставено фоткава, но ај за атер на другите кој не ја виделе. Тест пиштол на австриски Hirtenberger со испукани 348,210 куршуми (иста цевка).

Пиштоли и револвери - Page 79 Odzd31g



Еве едно корисно видео за корисниците (или љубителите на Glock):


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Reigns

Reigns


Број на мислења : 16

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty26/5/2014, 18:32

X3. Јас не ни реков дека за вкусови се расправа,едноставно реплицирав дека си пишал дека Глокот е најдобар...што нема благе везе прво и основно да тргнеме од тоа што нема кочница значи нема никаков безбедносен систем,втора работа нема удирач не дај боже заборавиш дека си го репитирал плус тоа кога ќе го репитираш мораш да испукаш како што реков нема удирач и неможеш назад да го вратиш,трета работа ти носиш пиштол или играчка лесна купена од бит пазар ? и што демек полицијата го носела кај нас и ајде сега најдобар е. Значи Глок е НАМЕНСКИ пиштол

Размислете малку пред да пишете глупости бе луѓе,плус згора на се го ставаш во топ 3 со Берета,значи ова беше капак на се...Беретата постои како пиштол уште од пред втората светска војна епа сега види си нема потреба од повеќе коментари.

Безмислено е дека има десетина други ? а заборави на Smith and Wesson, Colt, Taurus, Heckler & Koch, Beretta и Sig иако и ти веќе го спомна и да не заборавиме дека 5 кратниот светски шампион  пука со Tangoflio.

[/quote]

Немам ништо против тоа што тебе ти е Глокот омилен пиштол ама кога веќе кажа дека е најдобар... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty26/5/2014, 18:42

Глокот има троен безбедносен систем - еден и единствен во светот. И не го носи само нашата полиција туку сите светски специјални единици. Тоа што е лесен е само плус кое ќе го дознаеш по долго носење. Еве ти за безбедносниот систем:


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Reigns

Reigns


Број на мислења : 16

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty26/5/2014, 21:54

И што ако го има тоа ? тоа пак не го прави најдобар
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty26/5/2014, 23:01

Дечки, најдобар пиштол не постои!

Секој пиштол има своја намена и своја улога во која се снаоѓа малку подобро отколку некој друг пиштол.

На пример, Глокот владее категориите на мала тежина, веројатно ергономија и сл, СИГ-от владее во робустната конструкција итн итн.

Reigns си имал искуство со Беретата, бидејќи ја спомнуваш?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty27/5/2014, 01:53

Реков дека за вкусови не расправам. Муабетот со „најдобар“ беше во контекст на шала бидејќи горе-долу знаете зошто го пишувам тоа. И не ми беше целта да расправам за најдобар пиштол туку да укажам на некои работи кои немаа врска со реалноста ( особено за безбедноста на Глокот ). И како што ме знаете - сакам овде да завршам со дебатава бидејќи не гледам дека има некоја продуктивност.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Reigns

Reigns


Број на мислења : 16

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty27/5/2014, 13:04

Frogfoot напиша:
Дечки, најдобар пиштол не постои!

Секој пиштол има своја намена и своја улога во која се снаоѓа малку подобро отколку некој друг пиштол.

На пример, Глокот владее категориите на мала тежина, веројатно ергономија и сл, СИГ-от владее во робустната конструкција итн итн.

Reigns си имал искуство со Беретата, бидејќи ја спомнуваш?


Секако дека имам искуство со Beretta инаку не би зборел онака на празно,станува збор за многу добар пиштол лично за мене како и за многу други комотно би рекол дека е  еден од најдобрите пиштоли на сите времиња.



Вратете се на почетокот Go down
tose

tose


Број на мислења : 160

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty27/5/2014, 14:13

берета го зимаат американската војска како службен пиштол на огромно чудење на американците...
после повеќе тестирања се покажува како најдобар за нивните потреби...и затоа може да кажеме дека е одличен пиштол
лично мене глокот ми е мн подобар..иако и со берета имам испукано мнооогу куршуми..треба време да се навикеш
има и кочница и декокер...за разлика од глокот...сепак би одбрал глок...и како што кажа генералот за вкусови не се расправа

[img]Пиштоли и револвери - Page 79 Ru22Bi1[/img]

Пиштоли и револвери - Page 79 Az2jDkn
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty27/5/2014, 16:06

Воопшто немам сомнеж дека Беретата е во самиот светски врв. Како што кажа Генерал, Колт, Берета, СИГ, Глок и некои други се класа за себе, докажани пиштоли.

Далеку од тоа дека другите не чинат или незнам што, но едноставно бројките на продадени и користени пиштоли од овие брендови говорат сами за себе.

Јас имам П229, со Глок досега не сум имал никакво искуство, но имам симпатии према тој пиштол и баш би сакал ергономски да „ми легне на рака„ тогаш веројатно ќе биде прв на мојата листа за купување на следен пиштол.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty27/5/2014, 17:08

Frogfoot напиша:
Воопшто немам сомнеж дека Беретата е во самиот светски врв. Како што кажа Генерал, Колт, Берета, СИГ, Глок и некои други се класа за себе, докажани пиштоли.

Далеку од тоа дека другите не чинат или незнам што, но едноставно бројките на продадени и користени пиштоли од овие брендови говорат сами за себе.

Јас имам П229, со Глок досега не сум имал никакво искуство, но имам симпатии према тој пиштол и баш би сакал ергономски да „ми легне на рака„ тогаш веројатно ќе биде прв на мојата листа за купување на следен пиштол.

Абе ако сакаш да имаш искуство со Глок може да средиме нешто, само ми е страв да не го продадеш СИГ-от потоа.  lol! lol!  ( само пак да не ме скараат )

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пиштоли и револвери - Page 79 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 79 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 79 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 89 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Пиштоли и револвери

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: