ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty17/4/2012, 23:05

Walther P22Q maskirna verzija

Пиштоли и револвери 561853_196305907146453_100003011361321_299586_372485150_n

Пиштоли и револвери 305648_191394207637623_100003011361321_287320_1365929336_n

BH S.T.R.I.K.E. platforma
Пиштоли и револвери 417242_190399331070444_100003011361321_284384_888237752_n


Последната промена е направена од Frogfoot на 11/6/2012, 22:22. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty17/4/2012, 23:20

Walther P22 па и маскирна верзија. Сенешто ќе најде човек Rolling Eyes

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty17/4/2012, 23:49

Пиштоли и револвери 59YSX
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty17/4/2012, 23:57

Ќе си земам за право да дадам објаснување на последната слика. Станува збор за моделот XD 9 ( Xtreme Duty 9мм ) на Американската компанија Springfield Armory. Инаку ова е копија на Хрватскиот HS2000.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 00:27

Всушност се работи за истиот пиштoл, со тоа што на американскиот пазар се нуди под моќниот бренд на Springfield Armory, како XD-9/40/45.
И HS 2000 (сега веќе HS-9) и XD-9 се произведуваат комплетно во погоните на HS Product во Карловац.
http://www.aalan.hr/Product-Catalogue/tabid/3622/articleType/ArticleView/articleId/11518/Semi-Automatic-Pistol-Type-HS.aspx


Последната промена е направена од Alvar на 18/4/2012, 00:55. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 00:43

Alvar напиша:
Всушност се работи за истиот пиштил, со тоа што на американскиот пазар се нуди под моќниот бренд на Springfield Armory, како XD-9/40/45.
И HS 2000 (сега веќе HS-9) и XD-9 се произведуваат комплетно во погоните на HS Product во Карловац.
http://www.aalan.hr/Product-Catalogue/tabid/3622/articleType/ArticleView/articleId/11518/Semi-Automatic-Pistol-Type-HS.aspx

Па реков дека е копија на HS 2000 Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 07:08

Mi se chini deka Alvarcho tokmu toa sakashe da go objasni - deka NE se raboti za negova "kopija" tuku za identichen model, koj ima samo poinakva eksportna dezignacija (chest standard na Amerikanskiot domashen pazar).....
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 12:19

Iko напиша:
Mi se chini deka Alvarcho tokmu toa sakashe da go objasni - deka NE se raboti za negova "kopija" tuku za identichen model, koj ima samo poinakva eksportna dezignacija (chest standard na Amerikanskiot domashen pazar).....

ОК ОК. Се разбравме. Јас го сметам за копија затоа што е под друго име. Слично на Beretta и Taurus. Само што во вториот случај имаме класично копирање, додека кај HS и XD тоа претставува само ист пиштол со различно име за различен пазар. А не би било лошо некој да постира слика од XD (M)

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 13:05

Еве неколку... Wink

Пиштоли и револвери IbsBp

Пиштоли и револвери IbIqe

Пиштоли и револвери WUdtJ

Пиштоли и револвери 1dEwG
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty18/4/2012, 13:09

А зашто е целиот вака сјебан...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 100Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: