ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 15:45

beowulf напиша:
Генерал напиша:
Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch
vojska.forumotion.com lol!

А што бидна со тој форум?

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 15:48

Генерал напиша:

Исто како да го слушам татко ми. ТТ-ец па ТТ-ец. Дајте луѓе гледајте малку напред Very Happy. Дадов 850 евра во Dimanco. А ако пресметаме мислам дека е добра одлука бидејќи не се купува секој ден туку на долг рок, па така на 20 години нема да ми изгледа многу. Cool

Много је куме...850 евра брат...но сепак секоја чест,добар избор...честички...некој додаток за него зема или у план ти е(ласер,пригушувач,тактичко слетло...)... aplauz aplauz aplauz
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 15:53

Momak od Gjorce напиша:
Секоја чест друже,добар избор...колку пари дае за него,искрено ја не би давав толку пари за пиштол,би земал ТТ-ец за 200 евра,според мене устав и закон,таткоми има ТТ-ец 9мм,имам пукано со него и можам да кажам дека е одличен пиштол...ипак скапа машина е Глокот башка 4-та генерација...
Реално, за 200 евра не може да се најде подобар пиштол од тетеецот.За таа сума пиштолот е багатела, моќен е, доверлив, издржлив, ама ако си спремен да дадеш некој денар повеќе ќе имаш и подобар, помодерен и посупериорен пиштол.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 15:56

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:

Исто како да го слушам татко ми. ТТ-ец па ТТ-ец. Дајте луѓе гледајте малку напред Very Happy. Дадов 850 евра во Dimanco. А ако пресметаме мислам дека е добра одлука бидејќи не се купува секој ден туку на долг рок, па така на 20 години нема да ми изгледа многу. Cool

Много је куме...850 евра брат...но сепак секоја чест,добар избор...честички...некој додаток за него зема или у план ти е(ласер,пригушувач,тактичко слетло...)... aplauz aplauz aplauz

Јас си знам колку е scratch . Сите пари што ги имав во тој момент ги дадов ама искрено и не ми е жал. Е сега со оглед на тоа дека Глок меѓу пиштолите претставува исто што и Ферари меѓу автомобилите нема многу што да се зборува. Ако сакаш да имаш Ферари ќе платиш Very Happy

Додатоци за жал не. На Технома саемот имаше ласери од 2800 и 3200 денари ( што е и релативно ефтино ) ама штедев пари за Глокот, а згора на се мислам дека уште се забранети со закон. Тактичките светла се екстремно скапи ( некаде се движат околу 5-6000 поевтините ), а имам желба да имам и нешто такво, иако познавајќи се нема многу да ги користам. Она што имам за него е само неколку футроли ( сега за сега ) Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 15:57

Генерал напиша:
beowulf напиша:
Генерал напиша:
Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch
vojska.forumotion.com lol!

А што бидна со тој форум?
Избришан е. Glava v zid
Momak od Gjorce напиша:
Много је куме...850 евра брат...но сепак секоја чест,добар избор...честички...некој додаток за него зема или у план ти е(ласер,пригушувач,тактичко слетло...)... aplauz aplauz aplauz
За меракот не е ништо скапо. Wink Забрането е кај нас да се има ласерски нишан и пригушувач.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 16:17

Еве некое сличе од мојата ЧеЗетка. Very Happy
Пиштоли и револвери - Page 3 31-2

Пиштоли и револвери - Page 3 30

Cocked and locked
Пиштоли и револвери - Page 3 29
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 18:12

А бре вие од АРМ ЧЗ и ништо друго. За жал немам користено и не смеам да зборам нешто без врска. Ама од она што го слушам се работи за солиден пиштол ( па и многумина од Волците си набавија и во приватна режија ЧЗ 75 )

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 21:45

Beowolf братче, пиштолчево изгледа многу поубаво во природа aplauz

Еве го моето милениче Razz

Пиштоли и револвери - Page 3 Sigp2996
Пиштоли и револвери - Page 3 Sigp229
Пиштоли и револвери - Page 3 Sigp2295
Пиштоли и револвери - Page 3 Sigp2294
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 21:49

more more , mozheme para da pravime!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty18/4/2012, 21:53

Ma kakvi...nishto od sevo ova...."preskromno" e vo ognenata mokj....shto se odnesuva do edno-rachnoto lichno vooruzhuvanje...samo "Calico" M-950 mu e majkata... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Lesno zabelezhliv ovde na videovo od 1:30 natamu.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: