ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 13:18

Наводно рачно полнети куршуми. Што е всушност и најчеста причина за вакви дешавки.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 13:52

Интересно. Со оглед на местото каде е уништен можни се и повреди на палецот на стрелецот. Затоа нема играње со ова. За да заштедам 30 денари по куршум не би го дал палецот. Ne!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:21

Генерале, ти имаше глок 19?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:26

beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:29

Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:31

Генерал напиша:
beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil
Машала, машала. aplauz Со здравје да си го користиш.А оти ја продаде 19ката, не беше нешто задоволен или сакаше 17ка?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:32

Генерал напиша:
Не се сеќавам да сум споенал некаде за тоа?? scratch
vojska.forumotion.com lol!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:37

beowulf напиша:
Генерал напиша:
beowulf напиша:
Генерале, ти имаше глок 19?

Имав. Сега имам 17 четврта генерација jupii :<3: Twisted Evil
Машала, машала. aplauz Со здравје да си го користиш.А оти ја продаде 19ката, не беше нешто задоволен или сакаше 17ка?

Епа вака. Јас имам некој свој култ кон пиштолот и сакав да купам нов неотпакуван. 19-та го зедов на старо и мислам дека беше стар 10-на години. Од практични причини ( бидејќи имам поголема шака ) подобро ми лежи 17-та ( не дека 19-та не ми лежеше ). А згора на се четвртата генерација на Глок е модернизирана ( има нова пружина која го намалува одскокот при пукање ) а јас сакам да го имам најдоброто. Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:39

Секоја чест друже,добар избор...колку пари дае за него,искрено ја не би давав толку пари за пиштол,би земал ТТ-ец за 200 евра,според мене устав и закон,таткоми има ТТ-ец 9мм,имам пукано со него и можам да кажам дека е одличен пиштол...ипак скапа машина е Глокот башка 4-та генерација...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty18/4/2012, 15:44

Momak od Gjorce напиша:
Секоја чест друже,добар избор...колку пари дае за него,искрено ја не би давав толку пари за пиштол,би земал ТТ-ец за 200 евра,според мене устав и закон,таткоми има ТТ-ец 9мм,имам пукано со него и можам да кажам дека е одличен пиштол...ипак скапа машина е Глокот башка 4-та генерација...

Исто како да го слушам татко ми. ТТ-ец па ТТ-ец. Дајте луѓе гледајте малку напред Very Happy. Дадов 850 евра во Dimanco. А ако пресметаме мислам дека е добра одлука бидејќи не се купува секој ден туку на долг рок, па така на 20 години нема да ми изгледа многу. Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: