ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Муниција - врсти, калибар и начини на обележување

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
АвторПорака
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty20/9/2015, 17:34

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty16/1/2016, 23:10

Дали е легално и дали има да се набави во МК маневарска муниција т.е. ќорци?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty26/6/2016, 20:56

Марфиев закон... Сега случајно најдов, ППУ продававаат маневарска муниција во повеќе калибри
http://www.prvipartizan.com/sr/blank.php

Само незнам какви регулации имаме за неа scratch
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty25/2/2017, 12:06


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty30/5/2017, 22:35

Orbital ATK receives $76 million order for .50 caliber ammunition from the U.S. Army
http://defence-blog.com/army/orbital-atk-receives-76-million-order-for-50-caliber-ammunition-from-the-u-s-army.html

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 US-Army-places-203-million-order-for-Orbital-ATK-ammunition
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 20 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 20Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: