ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Муниција - врсти, калибар и начини на обележување

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty27/2/2015, 23:26

HolyTemple напиша:
Највероватно станува збор на штетата што ја прави секое зрно кога ќе влезе во човечкото тело од разни агли

Па ако гелот е иста густина со човечкото тело, нели зрното исто би требало да застане меѓу белата и жолтата линија одприлика? Што бара кај 50цм? Ако пенетрирало толку длабоко во гелот, тогаш ќе пенетрира 50цм и во месо, тоа ме буни, нешто не сфаќам...

Beowulf?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty4/3/2015, 19:23

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 QNyhrLX

Shocked

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty4/3/2015, 19:38

Среќа што не ги активирало куршумиве
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty4/3/2015, 19:44

Веројатно само исчурил барутот.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty17/3/2015, 21:03

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 2705_79256305_aaw_081
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty20/3/2015, 01:14


Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty29/3/2015, 21:49

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 11082553_617590491708404_2221095937811427519_n
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty12/6/2015, 16:21

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМуниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty19/9/2015, 14:33

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty20/9/2015, 16:30

Интересна работа... aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Муниција - врсти, калибар и начини на обележување   Муниција - врсти, калибар и начини на обележување - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Муниција - врсти, калибар и начини на обележување
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 20Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: