ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Македонската воено-одбранбена индустрија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   24/9/2018, 22:40

Вработените од „Еурокомпозит“ до крајот на месецот ќе се поргласат за технолошки вишок
https://plusinfo.mk/%d0%b2%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d0%b4-%d0%b5%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d1%82-%d0%b4%d0%be-%d0%ba%d1%80/


Толку и од оваа фабрика. Сега немаме ниту еден наменски капацитет.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   25/9/2018, 19:54

Alvar напиша:
Вработените од „Еурокомпозит“ до крајот на месецот ќе се поргласат за технолошки вишок
https://plusinfo.mk/%d0%b2%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d0%b4-%d0%b5%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d1%82-%d0%b4%d0%be-%d0%ba%d1%80/


Толку и од оваа фабрика. Сега немаме ниту еден наменски капацитет.
SUMBRO
bagrata bara direktor , nudea plata od 30.000 pa duri simnaa kriterium da e so sredno.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 191

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   25/9/2018, 20:59

Зоран напиша:

SUMBRO
bagrata bara direktor , nudea plata od 30.000  pa duri simnaa kriterium da e so sredno.
Кај да се пријавам?

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   25/9/2018, 21:45

Уште постои таа фабрика? Патем, немаше експлозија пред месец-два таму?


BTW, читам многу негативни критики за муницијата online.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   26/9/2018, 23:22

MISFIT напиша:
Зоран напиша:

SUMBRO
bagrata bara direktor , nudea plata od 30.000  pa duri simnaa kriterium da e so sredno.
Кај да се пријавам?
Глобалњоркс
имаше оглас .

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   26/9/2018, 23:24

9*19*
Alvar напиша:
Уште постои таа фабрика? Патем, немаше експлозија пред месец-два таму?


BTW, читам многу негативни критики за муницијата online.

лугер 9*19
само на тоа остнаа .
Не е експлозија пожар беше
Експлозија додека си играа со пиротехника. М/Л иницијали на едно колегијално лице.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонската воено-одбранбена индустрија
Вратете се на почетокот 
Страна 18 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: