ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   17/1/2016, 21:23

Тој кажува дека е 7мм, а претходната варијанта била 5мм. И сам ваљда можеш да видиш дека е повеќе од 3мм...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   17/1/2016, 23:13

Alvar напиша:
Говорам за конкретниов од видеово. Се гледа дека е изработен во домашни услови.
@ ALVAR
Izvini.
Inaku
dimenziite koi gi spomanv se na SODGEAR!

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   29/4/2016, 23:50


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   5/9/2016, 13:17

Вратете се на почетокот Go down
Predator1990Број на мислења : 7

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   24/10/2016, 22:51

Laughing

Што се случило со германските фашистички шлемови после втората светска војна

Германците се паметни, па им нашле намена.http://www.motika.com.mk/shto-se-sluchilo-so-germanskite-fashistichki-shlemovi-posle-vtorata-svetska-vojna/
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   8/2/2017, 14:46


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   10/3/2017, 21:24

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   10/3/2017, 23:44

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   21/4/2017, 15:25


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   2/7/2017, 15:01

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: