ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   31/1/2012, 21:20

Тука ќе дискутираме за средствата за заштита... шлемови,панцири,борбени елеци,маски и слично!


ТАКТИЧКИ ЕЛЕЦИ:
РАКАВИЦИ:

ШЛЕМОВИ:ПАНЦИРНИ ЕЛЕЦИ:
ЗАШТИТНИ НАОЧАРИ:
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   31/1/2012, 21:23

Дај поставете некои други средства за заштита...заштита за лактови,колена и сл. ziveli
Вратете се на почетокот Go down
c0k0vskyБрој на мислења : 1

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   31/1/2012, 21:41

Каде можат да се набават ракавици како на сликите погоре?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   31/1/2012, 21:49

Тука имаш голем избор...или пак тука ... па ако те бендисаат некои купи Very Happy

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   31/1/2012, 22:13

Еве некој од домашно произвоцво...11 Октомври Еурокомпозит... http://www.eurokompozit.com.mk/index.htm ...

Панцири...
Шлемови...Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado

Број на мислења : 70

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   3/2/2012, 11:21

Еве една добра хрватска страница за разна опрема

www.americanshop.hr
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   3/2/2012, 13:15

Desperado напиша:
Еве една добра хрватска страница за разна опрема

www.americanshop.hr

Доста солени цениве,незнам као се движат кај нас но според овие во Хрвацка доста солени,како беше односот на куната со еврото 10 куни едно евро така...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   5/2/2012, 00:43

Едно евро е 7.5 куни... па доста производи можеш хоум-мејд да ги направиш така да немораш се да купиш али ми се бендисуваат тие маските за на лице што се со дупчиња кај устата за да не се ствара влага...интересни се. Wink
Вратете се на почетокот Go down
shady3Број на мислења : 113

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   5/2/2012, 17:28

Дечки легално е цивили да поседуваат шлемови/панцири?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   5/2/2012, 18:11

shady3 напиша:
Дечки легално е цивили да поседуваат шлемови/панцири?

Мислам дека да,погледниги момците што се занимаваат со Airsoft од глава до пети се облечени во воена опрема,сигурно си видел и на маскембали...не би требало да е забрането сепак со нив неможеш да утепаш некого...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 21Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: