ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty31/1/2012, 21:20

Тука ќе дискутираме за средствата за заштита... шлемови,панцири,борбени елеци,маски и слично!


ТАКТИЧКИ ЕЛЕЦИ:

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Tactical_vest_48_small
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) GLV547B
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 4-tactical-vest
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Army_tactical_vest_equipment_
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) WA-PVC-547-lg
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Multi_Purpose_Tactical_Vest

РАКАВИЦИ:

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Operator%20HK%20Gloves%20SOG-hk%201
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Oakley_gloves_b
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Hellstormlead1
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Gloves_Matrix_Half_O_lg
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) SOG%20Operator%20HK%20Tactical%20Gloves%20Tan
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Image52
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Cg417

ШЛЕМОВИ:

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) M88_tactical_helmet
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ant-riot%20Tactical%20Helmet406
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 041
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 2538426547_d63e0a7668_z
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) M88_swat_helmet__97571

ПАНЦИРНИ ЕЛЕЦИ:

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Bullet%20proof%20VestPhoto
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 2992
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 2848
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) EX2Small1
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Antiballistic-pcm-vest


ЗАШТИТНИ НАОЧАРИ:

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 19958
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 513
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Wiley-x-tactical-series
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 10357
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty31/1/2012, 21:23

Дај поставете некои други средства за заштита...заштита за лактови,колена и сл. ziveli
Вратете се на почетокот Go down
c0k0vskyБрој на мислења : 1

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty31/1/2012, 21:41

Каде можат да се набават ракавици како на сликите погоре?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty31/1/2012, 21:49

Тука имаш голем избор...или пак тука ... па ако те бендисаат некои купи Very Happy

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty31/1/2012, 22:13

Еве некој од домашно произвоцво...11 Октомври Еурокомпозит... http://www.eurokompozit.com.mk/index.htm ...

Панцири...
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) BALL-VEST

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ball.-vest-BE02--0.49m2-fro

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ball.-vest-short-for-web

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) EU-vest-front-web

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ball-vest-black-front

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Basl

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) BAll.-Plate-level-III-black

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ball.-Plate-level-III

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Ball-plate-level-IV-back

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) PLOCA-I-BALISTICKI-ELEK

Шлемови...

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Slem-14

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Slem-11

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Black-Helmet-copy.-NOV-TIP

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) SLEM-OPREMA-NOVA

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Black-Helmet-With-Ball

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Slema-so-noken-vizir

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Camo-Helmet-with-Face-shiel

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Slem-so-presekСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) 111123%20DSCN0741
Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado

Број на мислења : 70

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty3/2/2012, 11:21

Еве една добра хрватска страница за разна опрема

www.americanshop.hr
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty3/2/2012, 13:15

Desperado напиша:
Еве една добра хрватска страница за разна опрема

www.americanshop.hr

Доста солени цениве,незнам као се движат кај нас но според овие во Хрвацка доста солени,како беше односот на куната со еврото 10 куни едно евро така...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty5/2/2012, 00:43

Едно евро е 7.5 куни... па доста производи можеш хоум-мејд да ги направиш така да немораш се да купиш али ми се бендисуваат тие маските за на лице што се со дупчиња кај устата за да не се ствара влага...интересни се. Wink
Вратете се на почетокот Go down
shady3Број на мислења : 113

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty5/2/2012, 17:28

Дечки легално е цивили да поседуваат шлемови/панцири?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty5/2/2012, 18:11

shady3 напиша:
Дечки легално е цивили да поседуваат шлемови/панцири?

Мислам дека да,погледниги момците што се занимаваат со Airsoft од глава до пети се облечени во воена опрема,сигурно си видел и на маскембали...не би требало да е забрането сепак со нив неможеш да утепаш некого...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 21Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: