Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воената Академија на АРМ - дискусија

Go down 
+21
JKD
kralimarko
assasian
IgorM
Legija91
BABUN
Smrtnikot
Vojnik122
Nikola32
KikoTE
Alvar
dzole
aleksandar talevski
beowulf
Momak od Gjorce
Profesionalec
Генерал
Зоран
SIG
Subzero
AlexGreat
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next
АвторПорака
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty23/7/2013, 20:32

KikoTE напиша:
Само мислам дека е глупо што секогаш се пикаат деца што таму идат под притисок на своите дома ИДИ СИНЕ ТОА ЈАКО ШКОЛО Е (дека имаат врски да го запишат затоа го тераат) и тој пустиот ќе се уфилма,за да става слики на ФБ,ќе заврши нешто за што ич не го влече а гордо да се фали што завршил,ќе напредува во кариерата ќе догура до висок чин НЕ ДАЈ БОЖЕ генера,полковник и АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ПАК ПОЧНЕ ВОЈНА ајде барајте тие што останале живи Македонци генерали од ЈНА да ја спасуваат и бранат Македонија затоа што некое татино синче завршило нешто што ни сака да учи ни го влече Smileпатем во 2001 се случи истото,сега пак се случува,ме интересира сега кога скоро сите се починати овие постари генерали од ЈНА кого ќе викнат Smileкако беше онаа народната...    Глупиот плаќа два пати Smile
Ете ти го примеров наш два поста погоре, па дури сам си кажа како е примен шо те чуди Smile)))) него ај и јас претерав.. ќе ме тужи некој после кој ќе лежи робијаVery Happy 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty23/7/2013, 21:05

Дечки...смирете ги страстите!
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty23/7/2013, 23:45

BABUN напиша:
KikoTE напиша:
Само мислам дека е глупо што секогаш се пикаат деца што таму идат под притисок на своите дома ИДИ СИНЕ ТОА ЈАКО ШКОЛО Е (дека имаат врски да го запишат затоа го тераат) и тој пустиот ќе се уфилма,за да става слики на ФБ,ќе заврши нешто за што ич не го влече а гордо да се фали што завршил,ќе напредува во кариерата ќе догура до висок чин НЕ ДАЈ БОЖЕ генера,полковник и АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ПАК ПОЧНЕ ВОЈНА ајде барајте тие што останале живи Македонци генерали од ЈНА да ја спасуваат и бранат Македонија затоа што некое татино синче завршило нешто што ни сака да учи ни го влече Smileпатем во 2001 се случи истото,сега пак се случува,ме интересира сега кога скоро сите се починати овие постари генерали од ЈНА кого ќе викнат Smileкако беше онаа народната...    Глупиот плаќа два пати Smile
Ете ти го примеров наш два поста погоре, па дури сам си кажа како е примен шо те чуди Smile)))) него ај и јас претерав.. ќе ме тужи некој после кој ќе лежи робијаVery Happy 
Господине ти се молам немој да ме вреѓаш. Јас не спонав дека сум приман на воена академија нити ништо, немој сам да си сврзуваш некој работи.
Еден апел до администраторите доколку господинот продолжи со навредите нека реагираат. Благодарам.Very Happy

И за твоја информација јас не сум питомец на ВА.

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty24/7/2013, 01:26

Subzero напиша:
BABUN напиша:
KikoTE напиша:
Само мислам дека е глупо што секогаш се пикаат деца што таму идат под притисок на своите дома ИДИ СИНЕ ТОА ЈАКО ШКОЛО Е (дека имаат врски да го запишат затоа го тераат) и тој пустиот ќе се уфилма,за да става слики на ФБ,ќе заврши нешто за што ич не го влече а гордо да се фали што завршил,ќе напредува во кариерата ќе догура до висок чин НЕ ДАЈ БОЖЕ генера,полковник и АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ПАК ПОЧНЕ ВОЈНА ајде барајте тие што останале живи Македонци генерали од ЈНА да ја спасуваат и бранат Македонија затоа што некое татино синче завршило нешто што ни сака да учи ни го влече Smileпатем во 2001 се случи истото,сега пак се случува,ме интересира сега кога скоро сите се починати овие постари генерали од ЈНА кого ќе викнат Smileкако беше онаа народната...    Глупиот плаќа два пати Smile
Ете ти го примеров наш два поста погоре, па дури сам си кажа како е примен шо те чуди Smile)))) него ај и јас претерав.. ќе ме тужи некој после кој ќе лежи робијаVery Happy 
Господине ти се молам немој да ме вреѓаш. Јас не спонав дека сум приман на воена академија нити ништо, немој сам да си сврзуваш некој работи.
Еден апел до администраторите доколку господинот продолжи со навредите нека реагираат. Благодарам.Very Happy

И за твоја информација јас не сум питомец на ВА.
Moja грешна констатацијаCool 
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty25/7/2013, 00:45

BABUN напиша:
Subzero напиша:
BABUN напиша:
KikoTE напиша:
Само мислам дека е глупо што секогаш се пикаат деца што таму идат под притисок на своите дома ИДИ СИНЕ ТОА ЈАКО ШКОЛО Е (дека имаат врски да го запишат затоа го тераат) и тој пустиот ќе се уфилма,за да става слики на ФБ,ќе заврши нешто за што ич не го влече а гордо да се фали што завршил,ќе напредува во кариерата ќе догура до висок чин НЕ ДАЈ БОЖЕ генера,полковник и АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ПАК ПОЧНЕ ВОЈНА ајде барајте тие што останале живи Македонци генерали од ЈНА да ја спасуваат и бранат Македонија затоа што некое татино синче завршило нешто што ни сака да учи ни го влече Smileпатем во 2001 се случи истото,сега пак се случува,ме интересира сега кога скоро сите се починати овие постари генерали од ЈНА кого ќе викнат Smileкако беше онаа народната...    Глупиот плаќа два пати Smile
Ете ти го примеров наш два поста погоре, па дури сам си кажа како е примен шо те чуди Smile)))) него ај и јас претерав.. ќе ме тужи некој после кој ќе лежи робијаVery Happy 
Господине ти се молам немој да ме вреѓаш. Јас не спонав дека сум приман на воена академија нити ништо, немој сам да си сврзуваш некој работи.
Еден апел до администраторите доколку господинот продолжи со навредите нека реагираат. Благодарам.Very Happy

И за твоја информација јас не сум питомец на ВА.
Moja грешна констатацијаCool 

Нема везе да си жив и здрав само ziveli ziveli ziveli Very Happy 

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty26/7/2013, 13:27

Академски бал по повод завршување на студиите на 13.класа питомци на Воената академија

http://www.morm.gov.mk/content/?ID=4A488F1438DACAB2963A6AB1174EF5D86F4EDB37&lang=mk#.UfJdCqzcMnI
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty29/7/2013, 00:57

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf


Број на мислења : 765

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty29/7/2013, 10:24

Momak od Gjorce напиша:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152102178007942
Од 01:50 па натаму, не заборавија да потенцираат дека се внимавало на етничката и половата застапеност, ама битно се примале најдобрите.цццццц
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty29/7/2013, 12:12

Димитриев: Македонија има традиција во градењето квалитетни воени лидери

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/93/108263667
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty30/7/2013, 12:38

Momak od Gjorce напиша:
Димитриев: Македонија има традиција во градењето квалитетни воени лидери

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/93/108263667

Кога станува збор за кадарот кој излегува од воената академија, од веќе добро познати причини лично се сомневам во нивната стручност и компитабилност за правилно и успешно извршување на обврските кои произлегуваат од оваа професија, барем во поголем дел.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 20 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воената Академија на АРМ - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Фото:Воената Академија низ историјата
» Тероризам - дискусија
» Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: