Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воената Академија на АРМ - дискусија

Go down 
+21
JKD
kralimarko
assasian
IgorM
Legija91
BABUN
Smrtnikot
Vojnik122
Nikola32
KikoTE
Alvar
dzole
aleksandar talevski
beowulf
Momak od Gjorce
Profesionalec
Генерал
Зоран
SIG
Subzero
AlexGreat
25 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
АвторПорака
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty21/7/2013, 18:44

BABUN напиша:
Гледам нешто форумов е преработен, порано (пред 3 години) пишав за моето искуство на Академијава..... а ти другар што даваш совети, дај им совет кај да бркат врски оти маф му е работата на секој што сака да се пријави...мене ме паднаја оти немав врски, па фино лепо сега завршив факултет (на 21 годSmile и си кулирам по дома дур најдам работа - ако најдам хехехе
п.с. добре ве најдов
Па све иде преку министерот, (партиски) еве совет.. Very Happy и за тоа бабун

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6110

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty21/7/2013, 18:58

Значи барајте комшии од ТалатLaughing 
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty21/7/2013, 20:12

Frogfoot напиша:
Значи барајте комшии од ТалатLaughing 

Точно така не барајте воени лица зашто не ми се верува дека ќе можат многу да помогнат Very Happy

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty22/7/2013, 13:50

Subzero напиша:
Frogfoot напиша:
Значи барајте комшии од ТалатLaughing 

Точно така не барајте воени лица зашто не ми се верува дека ќе можат многу да помогнат  Very Happy
немој ити, како еден шо викаше абе брат шо знам началникот го имама ..не знам дали че ми поможи????
Друг, брат му беше офицер..другаров беше тро наглув ама помина
Трет, таткому предава француски на академијата...
Не помагат воени лица?????Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty22/7/2013, 22:55

Тебе изгледа пола од влезените ти биле другари, па што не те пикнале и тебе кога се познаваш со сите, а  спомна началник. кој началник?! На што началник. И кој е тој толку изврзан офицер што ја наредил работата?  Very Happy Може братучед му бил офицер ама ги праша ли каде се обратил тој офицер за да го примаат твојот познаник ?  Very Happy...  Ок нема везе не сакам да навлегувам понатаки, јас ви кажав како е работата. Па сеа кој сака нека се послужи кој не сака нека тера така како што наумил.

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty23/7/2013, 01:10

Subzero напиша:
Тебе изгледа пола од влезените ти биле другари, па што не те пикнале и тебе кога се познаваш со сите, а  спомна началник. кој началник?! На што началник. И кој е тој толку изврзан офицер што ја наредил работата?  Very Happy Може братучед му бил офицер ама ги праша ли каде се обратил тој офицер за да го примаат твојот познаник ?  Very Happy...  Ок нема везе не сакам да навлегувам понатаки, јас ви кажав како е работата. Па сеа кој сака нека се послужи кој не сака нека тера така како што  наумил.
1. Началник на генералштаб  - БЕЗ ИМИЊА (МОМАК)
2. Брат му беше на еден офицер, сигурно не се обратил кај министерот Smile
3. Не ми бил никој другар, туку самите си се фалеа
4. И да навлегваш поќе ќе заринкаш самоSmile
5. Јас бев глуп па си реков не сме до толку расипана држава, арно ми викаше леопард (член е овде) без врски ти е џабе, си реков просек 5,00, солидна физичка подготвеност, здрав и оп да не беше старио да ме натера да се запишам и на др факултет сега ќе бев со четврта ( не дека сега дека сум со диплома менва нешто)
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero


Број на мислења : 213

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty23/7/2013, 09:35

BABUN напиша:
Subzero напиша:
Тебе изгледа пола од влезените ти биле другари, па што не те пикнале и тебе кога се познаваш со сите, а  спомна началник. кој началник?! На што началник. И кој е тој толку изврзан офицер што ја наредил работата?  Very Happy Може братучед му бил офицер ама ги праша ли каде се обратил тој офицер за да го примаат твојот познаник ?  Very Happy...  Ок нема везе не сакам да навлегувам понатаки, јас ви кажав како е работата. Па сеа кој сака нека се послужи кој не сака нека тера така како што  наумил.
1. Началник на генералштаб  - БЕЗ ИМИЊА (МОМАК)
2. Брат му беше на еден офицер, сигурно не се обратил кај министерот Smile
3. Не ми бил никој другар, туку самите си се фалеа
4. И да навлегваш поќе ќе заринкаш самоSmile
5. Јас бев глуп па си реков не сме до толку расипана држава, арно ми викаше леопард (член е овде) без врски ти е џабе, си реков просек 5,00, солидна физичка подготвеност, здрав и оп да не беше старио да ме натера да се запишам и на др факултет сега ќе бев со четврта ( не дека сега дека сум со диплома менва нешто)

Ајде, гледам дека со тоа што си конкурирал на ВА, се осеќаш како некој ветеран. Не е ни чудно што не те примиле. Пошто не знаеш како идат работите таму. Послушај малце и учи од тие што успеале.  А за началникот на ГШ тоа е друга работа секако дека тој ќе може да помогне.  . Сакав да кажам дека доколку сакаш да влезиш најубаво е да дејстуваш од политичката страна. Не мислев дека некој  " воен ветеран" ќе навлезе   толку длабоко у моиве зборови и ќе бара влакно во јајцето Very Happy

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
KikoTE

KikoTE


Број на мислења : 35

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty23/7/2013, 18:15

Само мислам дека е глупо што секогаш се пикаат деца што таму идат под притисок на своите дома ИДИ СИНЕ ТОА ЈАКО ШКОЛО Е (дека имаат врски да го запишат затоа го тераат) и тој пустиот ќе се уфилма,за да става слики на ФБ,ќе заврши нешто за што ич не го влече а гордо да се фали што завршил,ќе напредува во кариерата ќе догура до висок чин НЕ ДАЈ БОЖЕ генера,полковник и АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ПАК ПОЧНЕ ВОЈНА ајде барајте тие што останале живи Македонци генерали од ЈНА да ја спасуваат и бранат Македонија затоа што некое татино синче завршило нешто што ни сака да учи ни го влече Smile патем во 2001 се случи истото,сега пак се случува,ме интересира сега кога скоро сите се починати овие постари генерали од ЈНА кого ќе викнат Smile како беше онаа народната... Глупиот плаќа два пати Smile
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty23/7/2013, 18:30

Па искрено кажано и онака ни е за греота армијата, па со бутање на ваков кадар само повеќе ги продлабочуваат дупките во неа. Искрено кажано кога би се обиделе да ја опорават армијата, би им требало околу 10 години.
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN


Број на мислења : 133

Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty23/7/2013, 20:04

Subzero напиша:
BABUN напиша:
Subzero напиша:
Тебе изгледа пола од влезените ти биле другари, па што не те пикнале и тебе кога се познаваш со сите, а  спомна началник. кој началник?! На што началник. И кој е тој толку изврзан офицер што ја наредил работата?  Very Happy Може братучед му бил офицер ама ги праша ли каде се обратил тој офицер за да го примаат твојот познаник ?  Very Happy...  Ок нема везе не сакам да навлегувам понатаки, јас ви кажав како е работата. Па сеа кој сака нека се послужи кој не сака нека тера така како што  наумил.
1. Началник на генералштаб  -  БЕЗ ИМИЊА (МОМАК)
2. Брат му беше на еден офицер, сигурно не се обратил кај министерот Smile
3. Не ми бил никој другар, туку самите си се фалеа
4. И да навлегваш поќе ќе заринкаш самоSmile
5. Јас бев глуп па си реков не сме до толку расипана држава, арно ми викаше леопард (член е овде) без врски ти е џабе, си реков просек 5,00, солидна физичка подготвеност, здрав и оп да не беше старио да ме натера да се запишам и на др факултет сега ќе бев со четврта ( не дека сега дека сум со диплома менва нешто)

Ајде, гледам дека со тоа што си конкурирал на ВА, се осеќаш како некој ветеран. Не е ни чудно што не те примиле. Пошто не знаеш како идат работите таму. Послушај малце и учи од тие што успеале.  А за началникот на ГШ тоа е друга работа секако дека тој ќе може да помогне.  . Сакав да кажам дека доколку сакаш да влезиш најубаво е да дејстуваш од политичката страна. Не мислев дека некој  " воен ветеран" ќе навлезе   толку длабоко у моиве зборови и ќе бара влакно во јајцето Very Happy
Другар за тебе сум ветеран - генерал со 4 ѕвезди, а не и ни чудо од такака примени како тебе шо сме на ова тереџе, а не знам кој наш иден "потпоручник" прв почна да нуркаvojnik vesel
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воената Академија на АРМ - дискусија   Воената Академија на АРМ - дискусија - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воената Академија на АРМ - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 39Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
 Similar topics
-
» Фото:Воената Академија низ историјата
» Тероризам - дискусија
» Дискусија за студиите на Факултетот за безбедност
» Топ 10 најмоќни армии на светот - дискусија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Образовни институции на безбедносните сили-
Отиди до: