ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени теренски возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   10/1/2016, 23:11

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   26/3/2016, 14:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   11/5/2016, 12:08


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   25/5/2016, 22:56


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   30/6/2016, 18:46

Jankel Fox 4x4 RRV (Rapid Reaction Vehicles).
108 парчиња за Белгиската армија, кои ќе ги заменат дотраените VW Iltis возила што беа користени од специјалните единици.
За истиве е платено помеѓу 25 и 30 милиони евра, вклучително со вооружување (FN MAG 7.62mm / M2 12.7mm) и комуникациска опрема.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   30/6/2016, 21:27

Чие произвотство се овие?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   30/6/2016, 23:13

Британско. Или Англиско... како ќе му дојде после референдумов. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   1/7/2016, 00:09

Alvar напиша:
Британско. Или Англиско... како ќе му дојде после референдумов. Smile

Ama sme zlobni.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   1/7/2016, 00:14

Зоран напиша:
Alvar напиша:
Британско. Или Англиско... како ќе му дојде после референдумов. Smile

Ama sme zlobni.

А они не се што наплаќаат €250.000 по возило!? Very Happy

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   8/7/2016, 13:32

Кога ти треба Long Range Patrol возило, со капацитет од 400l гориво и кое може да помине 2500km пат. Cool
Таман за да отидеш на одмор до Јужна Франција и назад со едно полнење. Twisted Evil


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени теренски возила
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 41Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: