ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени теренски возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 18:57_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

avatar

Број на мислења : 172

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 20:21

Ова нашиве така?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 20:28

Исти како нашите, да. Овие се од страната на Otokar.
Ако не се лажам ги имаме сите три верзии.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 20:47

Јас имам видено само како тоа најлево. На последната изложба имам видено слично возило како тоа десно(амбулантно), ама беше Мецедес, а не Ланд Ровер...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 21:04

Не сум 100% сигурен само за амбулантното, останатите две верзии ги имаме.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

avatar

Број на мислења : 172

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 21:06

Знам во Прилеп за 11 октомври имаше едно исто ланд ровер ама со митролези она баш командос верзија беше.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   5/7/2015, 21:16

Eве ги нашите

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   14/8/2015, 00:08
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8276

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   19/9/2015, 22:41


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9931

ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   30/12/2015, 18:06

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени теренски возила
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: