ОДБРАНА



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Воени теренски возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty2/1/2012, 01:51

AlexGreat напиша:
Која е цената на нашите Хамери? и дај ставете слики ако имате од старите тие темно сините...

Мислиш на овие...

Воени теренски возила - Page 2 Image3

Воени теренски возила - Page 2 2286845940104327242S600x600Q85

Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty2/1/2012, 17:13

nabaveni 94 za potrebite na togasna ESN
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty6/1/2012, 22:11

Zosto togasen? i sega e istata edinica samo sto se vika BSN Volci taka? Ovie nemaat nikakva zastita, i se mnogu bucni Very Happy

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty6/1/2012, 23:27

Profesionalec напиша:
Zosto togasen? i sega e istata edinica samo sto se vika BSN Volci taka? Ovie nemaat nikakva zastita, i se mnogu bucni Very Happy

OK.Inaku bolji terenec od hamerov u arm nema.ova se civilni vozila a ne voeni i zatoa nemaat zastita.
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty9/2/2012, 22:03

ovoj ruskiot ГАЗ-2330. под името „Тигр„ .
kopija na amerikanskiot hamer inaku nia vo ARM imame nad 300 hameri Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty10/2/2012, 02:15

filip555 напиша:
ovoj ruskiot ГАЗ-2330. под името „Тигр„ .
kopija na amerikanskiot hamer inaku nia vo ARM imame nad 300 hameri Very Happy Very Happy

Точно дека е копија во смисла ан подвозје и концепт, а дека имаме 300 хамвија во АРМ тоа некако тешко Smile
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty10/2/2012, 12:22

Makedon напиша:
filip555 напиша:
ovoj ruskiot ГАЗ-2330. под името „Тигр„ .
kopija na amerikanskiot hamer inaku nia vo ARM imame nad 300 hameri Very Happy Very Happy

Точно дека е копија во смисла ан подвозје и концепт, а дека имаме 300 хамвија во АРМ тоа некако тешко Smile

epa neznam taka mi kazha eden so e pripadnik na arm ama mozebi gresi.. Rolling Eyes lol! lol!

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty10/2/2012, 13:14

Па не би се сложил дека е копија на Хамерот..
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty10/2/2012, 16:34

Само на концепт но во ништо друго не ни малку сличен на Хамерот...
Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado

Број на мислења : 70

Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty11/2/2012, 00:04

Точно. Концептот и намената му се најслични иначе мнооогу се разликува од хамерот.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




Воени теренски возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени теренски возила
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 41Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: